Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми стимулюючого впливу кредиту на розвиток економіки регіону

Механізми стимулюючого впливу кредиту на розвиток економіки регіону

Назва:
Механізми стимулюючого впливу кредиту на розвиток економіки регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська академія народного господарства
Павлишин Олександра Павлівна
УДК 336.73+332.122
Механізми стимулюючого впливу кредиту на розвиток економіки регіону
Спеціальність: 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ соціально-економічних і правових проблем розвитку підприємництва,
завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Міщенко Володимир Іванович,
Центр наукових досліджень Національного банку України,
директор;
кандидат економічних наук, доцент
Сушко Наталія Мар’янівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, кафедра банківської справи.
Провідна установа: Одеський державний економічний університет, кафедра банківської справи, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист дисертації відбудеться 10 червня 2005 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .082.03 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розіслано 7 травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент Шаварина М.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Фінансова компонента є необхідною умовою економічного стимулювання розвитку регіонів, що посилює можливості органів місцевого самоврядування у самостійному вирішенні регіональних проблем. Очевидним є те, що місцеві фінансові ресурси повинні бути відповідним чином життєздатними та диверсифікованими, щоби стимулювати економічну активність як суб’єктів господарювання та населення регіону, так і органів місцевої влади.
Однак численні економічні дослідження та статистичні дані свідчать про недостатній розвиток кредитного сектора і його нездатність задовольнити зростаючі вимоги в кредитних вкладеннях як реального сектора економіки, так і населення України. Як наслідок, переважна більшість суб’єктів господарювання фінансують себе самостійно, збільшуючи обсяги кредиторської заборгованості за розрахунками з постачальниками, бюджетом, працівниками тощо. Незадоволеними залишаються і споживчі потреби населення в житлі, товарах тривалого використання тощо.
Водночас спостерігаються великі територіальні диспропорції щодо забезпечення кредитними послугами окремих регіонів, зосередження переважної частки кредитних ресурсів у декількох промислово розвинутих областях та їх “вимивання” з інших регіонів. Це призводить до того, що економіка останніх не отримує належного обсягу кредитних вкладень, а кредит не виконує притаманних йому функцій у суспільстві.
За цих обставин існує необхідність пошуку реальних шляхів реформування кредитної системи, перегляду економічних чинників кредиту та його ролі у процесах розширеного відтворення як національної економіки в цілому, так і її окремих регіонів.
Необхідність і сутність кредиту неодноразово ставали предметом вивчення багатьох учених. Однак системні дослідження кредитного механізму, його ролі в економічному житті суспільства розпочалися у ХVІІІ столітті працями А. Сміта, Д. Рікардо, А. Тюрго, Дж. Мілля. Надалі їх розвивали К. Маркс, Й. Шумпетер, А. Маршалл, А. Пігу, І. Фішер та інші. Значний доробок у теорію грошово-кредитного регулювання належить М. І. Туган-Барановському, Дж. М. Кейнсу, М. Фрідману та іншим. Серед вітчизняних учених, які на сучасному етапі займаються економічними дослідженнями впливу кредиту та кредитних відносин на розвиток економіки, особливої уваги заслуговують праці О. Д. Василика, А. С. Гальчинського, А. М. Герасимовича, І. С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Механізми стимулюючого впливу кредиту на розвиток економіки регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок