Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАЛИцький МУЗИЧНИЙ БІДЕРМАЄР (НА МАТЕРІАЛІ фортепіанних творів з НОТНИХ кОЛЕКЦІЙ Львова ХІХ ст.)

ГАЛИцький МУЗИЧНИЙ БІДЕРМАЄР (НА МАТЕРІАЛІ фортепіанних творів з НОТНИХ кОЛЕКЦІЙ Львова ХІХ ст.)

Назва:
ГАЛИцький МУЗИЧНИЙ БІДЕРМАЄР (НА МАТЕРІАЛІ фортепіанних творів з НОТНИХ кОЛЕКЦІЙ Львова ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,98 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. М. В. ЛИСЕНКА
ЖМУРКЕВИЧ Зеновія Созонтівна
УДК 78.03(477.85/86):781.24„18”
Ж – 77
ГАЛИцький МУЗИЧНИЙ БІДЕРМАЄР
(НА МАТЕРІАЛІ фортепіанних творів
з НОТНИХ кОЛЕКЦІЙ Львова ХІХ ст.)
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі музичної україністики Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка
Науковий керівник: | доктор мистецтвознавства, професор
Ясіновський Юрій Павлович,
Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка, завідувач кафедри музичної україністики (м. Львів)
Офіційні опоненти: | член-кореспондент Академії мистецтв України,
доктор мистецтвознавства, професор
Терещенко Алла Костянтинівна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України,
провідний науковий співробітник (м. Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Копиця Маріанна Давидівна,
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського,
професор кафедри історії української музики (м. Київ)
Захист відбудеться 30 листопада 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства у Львівській національній музичній академії ім. М. В. Лисенка за адресою: 79005, м. Львів, вул. О. Нижанківського, 5, малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка за адресою: 79005, м. Львів, вул. О. Нижанківського, 5.
Автореферат розіслано 27 жовтня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент О. Т. Катрич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Музичне мистецтво Галичини ХІХ ст. займає важливе місце в загальнонаціональному контексті. На теренах краю постійно зберігалося почуття національно-культурної єдності з Наддніпрянщиною і Слобожанщиною (церковний спів, музичний театр, поширення східноукраїнських народних пісень, поезія Т. Шевченка). І водночас Галичина в політичному сенсі належала до Австрії, тому природніше та швидше входила до європейського культурного середовища. Його впливи так чи інакше живили культуру всієї України, позначилися на становленні і розвитку театрального мистецтва, музичних товариств, шкільництва, інструментальної культури, зокрема, композиторської школи на чолі з М. Лисенком.
У першій половині й середині ХІХ ст. в Галичині на хвилі загальнонаціонального пробудження формується перемиська композиторська школа, що виросла на ґрунті поєднання творчого стилю Д. Бортнянського і західноєвропейських традицій. Суттєве місце в цьому процесі зайняло аматорське музикування, яке виразно орієнтувалося на європейський стильовий напрям бідермаєр.
Актуальність теми. На зламі ХХ–ХХІ ст. значно пожвавився процес дослідження історичного минулого української музичної культури в різних її аспектах і виявленнях. У поле зору науковців усе частіше потрапляють не лише її вершинні здобутки, але й сфера музичного життя середніх прошарків суспільства (світської інтелігенції, священицтва). Увагу дослідників привертає, насамперед професійне мистецтво ХІХ ст., а про музичні зацікавлення пересічної людини в Галичині відомо дуже мало. Натомість ці питання активніше досліджують сучасні історики, які пишуть про життя міст того часу в багатоманітних його проявах.
На сьогодні в українському музикознавстві недостатньо ґрунтовних праць, у яких з позицій сучасної наукової методології досліджувалася б фортепіанна музика широкого загалу, що функціонувала у домашньому побуті, середовищі світських салонів. Актуальність пропонованого дослідження зумовлена потребою відтворення широкої панорами розвитку музичного мистецтва Галичини ХІХ ст. від пошуку та введення до наукового обігу репертуару домашнього музикування до його історико-стильового визначення як мистецький напрям бідермаєр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ГАЛИцький МУЗИЧНИЙ БІДЕРМАЄР (НА МАТЕРІАЛІ фортепіанних творів з НОТНИХ кОЛЕКЦІЙ Львова ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок