Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГА ЗАСОБАМИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ШКОЛИ

РОЗВИТОК ТВОРЧОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГА ЗАСОБАМИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ШКОЛИ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГА ЗАСОБАМИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДУДНІЧЕНКО Наталя Володимирівна
УДК 371.13
РОЗВИТОК ТВОРЧОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ
ПЕДАГОГА ЗАСОБАМИ
МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ШКОЛИ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг - 2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Кондрашова Лідія Валентинівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Цокур Ольга Степанівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри педагогічної і вікової психології
кандидат педагогічних наук, доцент
Вієвська Муза Георгіївна,
Криворізький економічний інститут Київського національного
економічного університету,
доцент кафедри менеджменту
 
Провідна установа: Херсонський державний педагогічний університет,
Міністерство освіти і науки України
кафедра педагогіки та психології
Захист відбудеться "15" травня 2003 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м.Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54, ауд. 230.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий "14" квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Штельмах Г.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний стан соціально-економічного розвитку України характеризується значними змістовними та структурно-організаційними змінами, які спрямовані на формування національної системи освіти та її інтеграцію в міжнародний освітній простір.
Зміна суспільних відносин, змісту громадського життя, ціннісних орієнтирів зумовили важливість такої проблеми, як досягнення якісно нових високих результатів навчально-виховного процесу. На вирішення завдань, пов’язаних з нею, спрямована Державна національна доктрина розвитку освіти в Україні.
За таких обставин надзвичайно зростає роль учителя як основного і вирішального фактора, що забезпечує формування й розвиток всебічно розвиненої, творчої особистості. Це вимагає забезпечення високого професійного рівня педагогів, постійного зростання фахової майстерності, розвитку педагогічної творчості й ініціативи. Особливої ваги набуває питання організації науково-обґрунтованої і цілеспрямованої методичної роботи, яка передбачає залучення до систематичного професійного самовдосконалення практично всіх педагогічних працівників, що повинно стати предметом постійного розвитку творчого стилю діяльності педагога.
Тому актуальність дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю усунення суперечності між потребою у підвищенні рівня творчого стилю діяльності педагогів, що визначається зростаючими вимогами суспільства, та недостатньою спрямованістю методичної роботи школи на розвиток його як показника високого рівня професіоналізму.
Дослідження педагогів і психологів останніх років підтверджують тезу про те, що ефективність педагогічної діяльності ґрунтується на рефлексивній взаємодії вчителя й учнів початкових класів при керівній ролі педагога. У зв’язку з цим цілком обґрунтована нова парадигма особистісно орієнтованого навчання, що забезпечує становлення творчої особистості, яка вміє не тільки ставити і нестандартно вирішувати навчально-виховні завдання, але і залучати учнів до їх розв’язання.
Не випадково стимулювання педагогічної творчості, створення умов для розвитку творчого стилю діяльності педагогів початкових класів - одна з важливих задач методичної роботи сучасної школи.
Вітчизняний та зарубіжний досвід засвідчують, що рівень професіоналізму вчителів початкових класів все ще не відповідає світовому рівню, у їх підготовці вищий навчальний заклад використовує переважно інформацію про передовий педагогічний досвід ніж готовність до творчої професійної діяльності, перевага репродуктивного підходу до виконання професійних функцій над педагогічним нестандартним, творчим вирішенням навчально-виховних задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГА ЗАСОБАМИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок