Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ЕЛІТИ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПОСТКОМУНІСТИЧНИМ СУСПІЛЬСТВОМ (СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

ПОЛІТИЧНІ ЕЛІТИ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПОСТКОМУНІСТИЧНИМ СУСПІЛЬСТВОМ (СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ЕЛІТИ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПОСТКОМУНІСТИЧНИМ СУСПІЛЬСТВОМ (СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,62 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія Наук України
Інститут Політичних і Етнонаціональних Досліджень
УДК 32 : 303. 8. 00. 316
ЛАТИГІНА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
ПОЛІТИЧНІ ЕЛІТИ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПОСТКОМУНІСТИЧНИМ СУСПІЛЬСТВОМ
(СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність: 23. 00. 02. – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософських та соціальних наук Київського державного торговельно-економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент Кулагін Юрій Ігоревич, Київський державний торговельно-економічний університет, завідувач кафедри філософських та соціальних наук
Офіційні опоненти:
· доктор філософських наук, професор Михальченко Микола Іванович, Інститут соціології НАН України, головний науковий співробітник, президент Української Академії політичних наук;
· кандидат історичних наук Дергачов Олександр Петрович, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа – кафедра політології Української Академії державного управління при Президентові України
Захист відбудеться “3” жовтня 2000 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.181.01. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 252011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, ауд. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Автореферат розісланий “1” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левенець Ю.А.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Сучасне суспільство – складна, організована, динамічна соціальна система, компетентне управління якою є необхідною умовою її ефективного функціонування та розвитку. Важливу роль в системі управління відіграє політичне управління, яке спирається на владу та пов'язане з розробкою і реалізацією політики. Одним з основних функціональних суб'єктів політичного управління в суспільстві є політична еліта.
Для української держави, яка перебуває у періоді свого становлення, чи не найголовнішою практичною проблемою є формування професійної, ефективно діючої, корисної для мас і підконтрольної їм правлячої політичної еліти. Розв'язання цієї проблеми досягається насамперед запровадженням таких демократичних процедур та інститутів, які забезпечують широке соціальне представництво в політичній еліті, її своєчасне якісне оновлення, запобігання її олігархізації, відчуженню від мас, перетворенню її в замкнену панівну привілейовану групу.
У цьому контексті існує настійна потреба глибокого і всебічного вивчення світових і вітчизняних теоретичних розробок з проблем формування та функціонування правлячих політичних еліт, їх місця та ролі в системі управління сучасним суспільством, а також осмислення їх у світлі зміни парадигм соціального знання. Широкі можливості для такого осмислення відкриває функціонально-структуралістський теоретичний напрям, який базується на уважному дослідженні структур суспільства та їх функціональних параметрів, аналізі способів і механізмів легітимізації нових соціальних зв'язків.
Актуальність теми обумовлюється також її недостатнім теоретичним обгрунтуванням. Існують різні тлумачення та точки зору щодо сутності політичної еліти, її місця та ролі в політичній системі сучасного суспільства, але комплексної системної концепції політичних еліт, яка б повною мірою відображала би як загально-суспільні, так і національно-специфічні особливості їх політичного життя, зокрема в сучасному українському суспільстві, визначення їх політико-управлінського змісту, їх ефективного функціонування та трансформації, немає досі.
Більше того, не існує навіть достатньо обгрунтованого визначення основних категорій даної проблеми таких, наприклад, як "еліта", "політична еліта", "політичний елітаризм", "механізм формування політичної еліти", "типологія політичної еліти", "шляхи входження в політичну еліту", "критерії елітарного відбору" та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ЕЛІТИ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПОСТКОМУНІСТИЧНИМ СУСПІЛЬСТВОМ (СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок