Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм фінансового співробітництва з ЄС в системі міжнародних економічних пріоритетів України

Механізм фінансового співробітництва з ЄС в системі міжнародних економічних пріоритетів України

Назва:
Механізм фінансового співробітництва з ЄС в системі міжнародних економічних пріоритетів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
ЧЕРКАСЬКИЙ ІГОР БОРИСОВИЧ
УДК 339.923
Механізм фінансового співробітництва з ЄС в системі міжнародних економічних пріоритетів України
Спціальність 08.05.01 - світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник: Новицький Валерій Євгенович, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти: Онищенко Володимир Пилипович, доктор економічних
наук професор Української академії зовнішньої торгівлі, завідувач
кафедри міжнародного менеджменту та маркетингу
Галенко Оксана Миколаївна, кандидат економічних наук Київського
Національного економічного університету, доцент
кафедри обліку і аудиту в промисловості
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
економічний факультет, кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться 4 жовтня 2001 р. о 17 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01130, Київ-30, вул.Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01130, Київ-30, вул.Леонтовича, 5.
Автореферат розіслано 1 вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Хахлюк А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Задачі iнтеграцiї України в європейський економiчний простiр, які неодноразово проголошувалися в якості прiоритетного вектора входження в свiтове господарство, поставили на порядок денний всебічний розвиток фінансового співробітництва з Євросоюзом.
Співробітництво з Євросоюзом у фінансовій сфері не тільки відповідає природному геоекономічному напряму інтеграційної стратегії України, але є ключовим практичним засобом формування ефективної відкритої економіки.
Ці положення, які характеризують значущість теми дослідження, підтверджуються положеннями Спільної Стратегії ЄС щодо України, прийнятої на Гельсінській сесії Європейської Ради в грудні 1999 року. Зокрема мова йде про заявлену готовність ЄС підтримувати Україну при виробленні макроекономічної політики, яка спрямовується на цінову стабільність, оздоровлення суспільної фінансової системи, стабілізацію платіжного балансу.
Отже, актуальність дослідження зумовлюється необхідністю концептуального обгрунтування основних цілей співробітництва України з ЄС у фінансовій сфері, а також визначення доцільних інструментів такої взаємодії по окремих важливих її напрямах. Це передусім монетарна політика в контексті введення євро, інвестиційна стратегія, з урахуванням особливостей інвестиційної політики Євросоюзу та відповідних потреб вітчизняної економіки, політика в сфері міжнародного страхування.
У вітчизняній науковій літературі питання широкого співробітництва з Євросоюзом, зокрема у фінансовій сфері, структурної реформи системи зовнішньоекономічної діяльності України знайшли відображення в численних роботах О.Білоруса, В.Будкіна, І.Бураковського, В.Геєця, М.Дудченка, А.Кредісова, І.Лукінова, Д.Лук'яненка, О.Мозгового, В.Новицького, В.Онищенка, Є.Панченка, Ю.Пахомова, О.Плотнікова, А.Поручника, А.Румянцева, В.Степаненка, В.Супруна, В.Федосова, А.Філіпенка, С.Фоміна, А.Хахлюка та інших. В дослідженнях багатьох авторів далекого та ближнього зарубіжжя, зокрема з працях Б.Гурне, Д.Кауфмана, Е.Кочетова, Дж.Стігліца, Є.Кіш, Е.Сіскоса, У.Тіссена, Л.Якобсона та інших розглядаються принципові проблеми формування геоекономічних структур, вироблення міжнародних фінансових стратегії та тактики на державному та мікроекономічному рівнях.
Однак, з огляду на відсутність грунтовної комплексної та дієвої фінансової стратегії української держави стосовно оголошеного пріоритетним європейського інтеграційного напряму, обрана автором проблематика дослідження постала критично значущою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Механізм фінансового співробітництва з ЄС в системі міжнародних економічних пріоритетів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок