Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Умови стiйкостi руху нелiнiйних систем з неточними значеннями параметрiв

Умови стiйкостi руху нелiнiйних систем з неточними значеннями параметрiв

Назва:
Умови стiйкостi руху нелiнiйних систем з неточними значеннями параметрiв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,45 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
НаціональнА АкадеміЯ Наук України
Інститут механіки ім.С.П.Тимошенка
Мартинюк-Чернієнко Юлія Анатоліївна
УДК 519.36
Умови стiйкостi руху нелiнiйних систем
з неточними значеннями параметрiв
Спеціальність 01.02.01 - теоретична механiка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті механіки ім.С.П.Тимошенка НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Ларін Володимир Борисович, завідувач відділу динаміки складних систем Інституту механіки ім.С.П.Тимошенка НАН України (м.Київ).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Хусаінов Денис Ях'євич, професор кафедри моделювання складних систем факультету кібернетики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (м.Київ);
кандидат фізико-математичних наук Гончаренко Володимир Іванович, провідний інженер АНТК ім.О.Антонова (м.Київ).
Провідна установа: Інститут прикладної математики і механіки НАН України (м.Донецьк).
Захист відбудеться " 11 " вересня 2001р. о 1230 години на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім.С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м.Київ, вул.Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки ім.С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м.Київ, вул.Нестерова, 3.
Автореферат розісланий " 7 " серпня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
доктор фізико-математичних наук О.П.Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Один з напрямків сучасної нелінійної динаміки систем об'єднує коло проблем, що пов'язані з аналізом та синтезом механічних систем, параметри яких задані неточно. Динамічні властивості систем повинні забезпечувати можливість багаторежимності функціонування системи та досить високий рівень її стійкості. В найбільш загальному випадку мова може йти про стійкість руху механічної системи в умовах невизначеності. Фактично, моделі такого роду систем, відображають реальну ситуацію, при якій про параметри відомо лише те, що вони набувають значення з деяких допустимих діапазонів їх зміни з апріорі відомими межами.
В залежності від способу формалізації неточності в досліджуваній системі методи їх аналізу можна розділити на кілька умовних груп. Зокрема, для інтервальних систем головним є напрям, що пов'язаний з теоремою В.Л.Харитонова та її узагальненнями.
При наявності керувань важливу роль в теорії неточних систем відіграє метод -керування.
В останні роки розглядаються нові постановки задач теорії стійкості для систем з неточними значеннями параметрів.
Таким чином, актуальність теми даної дисертації зумовлена з одного боку відсутністю досліджень стійкості руху механічних систем, відносно рухомих інваріантних множин, а з іншого – потребою адекватного розвитку прямого методу Ляпунова для систем, що описуються рівняннями з неточними значеннями параметрів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводились згідно з темою “Встановлення умов біфуркації, стійкості та хаосу в нелінійних динамічних системах з симетрією та неточними значеннями параметрів” плану наукових досліджень Інституту
механіки ім.С.П.Тимошенка НАН України (тема № ДР 0197U001308).
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи є постановка нових задач стійкості для систем з неточними значеннями параметрів та побудова достатніх ознак стійкості руху нелінійних систем з неточними значеннями параметрів відносно рухомої інваріантної множини. Розробка способу побудови канонічних функцій Ляпунова та їх застосування для дослідження стійкості руху квазілінійної та велико-маштабної систем, які містять параметри “неточності” у функціях зв'язків підсистем. Аналіз узагальненої коливної системи Г.В.Каменкова та дослідження руху твердого тіла у середовищі з невідомим опором.
Наукова новизна одержаних результатів полягає:
·
в узагальненні прямого методу Ляпунова при дослідженні стійкості руху систем з неточно заданими параметрами відносно рухомої інваріантної множини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Умови стiйкостi руху нелiнiйних систем з неточними значеннями параметрiв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок