Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СТРАТЕГІЧНИХ ТЕНДЕНЦІЙ АНАЛОГІЗУВАННЯ В ТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ

РОЗВИТОК СТРАТЕГІЧНИХ ТЕНДЕНЦІЙ АНАЛОГІЗУВАННЯ В ТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ

Назва:
РОЗВИТОК СТРАТЕГІЧНИХ ТЕНДЕНЦІЙ АНАЛОГІЗУВАННЯ В ТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України
На правах рукопису
БІЛА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 159.922.73
РОЗВИТОК СТРАТЕГІЧНИХ ТЕНДЕНЦІЙ АНАЛОГІЗУВАННЯ В ТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії психології творчості Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України, м.Київ
 
Науковий керівник: дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук, професор
МОЛЯКО Валентин Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології творчості
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Піроженко Тамара Олександрівна,
Київський міжнародний університет, завідувач кафедри психології
кандидат психологічних наук, доцент
Музика Олена Оксентівна,
Житомирський державний університет ім. І.Франка,
доцент кафедри соціальної та практичної психології
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, кафедра психології та педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться 7 листопада 2006 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України (01033, м.Київ, вул..Паньківська, 2).
Автореферат розіслано 6 жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Відродження та розвиток суспільства України значною мірою залежить від творчості, активності та ініціативи його членів. Сьогодні соціальна практика, наука і техніка вимагають все більшої кількості людей, які творчо мислять, здатні створювати культуру, пропонувати нові ідеї, винаходи, технології. Тому серед усіх психолого-педагогічних проблем найактуальнішою є організація творчої діяльності та розробка нових технологій її розвитку.
В роботах Л.С.Виготського, В.В.Давидова, О.М.Матюшкіна, В.О.Моляко, С.Л.Рубінштейна, Б.М.Теплова та ін. наведено конкретні підходи до цілеспрямованого розвитку творчих здібностей особистості, починаючи з дитинства. Дошкільне дитинство – перший основний етап творчого присвоєння соціокультурного досвіду (Д.Б.Ельконін, О.В.Запорожець, В.К.Котирло, В.Т.Кудрявцев, В.С.Мухіна, Т.О.Піроженко, М.М.Поддьяков, Ю.О.Приходько та ін.). У цьому віці діти, засвоївши основні зразки поведінки і діяльності, можуть вільно оперувати ними. Будь-які нові знання, враження трансформуються крізь призму їх унікального внутрішнього світу. Творчість – одна з найбільш змістовних форм активності дошкільників, універсальна здатність, яка гарантує успішне виконання різноманітної дитячої діяльності.
У формуванні творчої діяльності найбільш ефективними є мисленнєві дії пошуку аналогів (Г.Я.Буш, У.Дж.Гордон, А.Емпахер, В.С.Лозниця, І.П.Мамикін, В.О.Моляко, Т.М.Третяк та ін.). Аналогізування є важливим мисленнєвим процесом, який дозволяє рухатися вперед в умовах дефіциту фактів, долаючи суперечності, що створюють проблемну ситуацію.
Дії аналогізування у своїх простих модифікаціях властиві також і дошкільникам. На роль аналогії у мисленні дітей вказували П.П.Блонський, Л.Г.Вержиківська, В.В.Зеньковський, В.О.Моляко, М.М.Поддьяков, О.В.Проскура, С.Л.Рубінштейн, Д.Селлі та інші. Мислення за аналогією засноване на природному прагненні дітей до наслідування. Схильність дошкільника до аналогізування виникає в процесі мисленнєвої діяльності, коли дитина, оперуючи попередньо організованими й упорядкованими відомостями, порівнює, шукає схожість. Активізація, стимуляція мисленнєвих дій аналогізування є умовою розвитку її творчості.
В дослідженнях творчості основна увага науковцями приділяється проблемі розвитку творчості й творчих процесів дорослих, дітей старшого і середнього шкільного віку. Що стосується вивчення творчої мисленнєвої діяльності дітей дошкільного віку, то тут мають місце прогалини в теоретичних і методичних розробках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК СТРАТЕГІЧНИХ ТЕНДЕНЦІЙ АНАЛОГІЗУВАННЯ В ТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок