Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИБІЛЬШОВИЦЬКИЙ РУХ СЕЛЯН В ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ УСРР У 1920–1924 РОКАХ

АНТИБІЛЬШОВИЦЬКИЙ РУХ СЕЛЯН В ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ УСРР У 1920–1924 РОКАХ

Назва:
АНТИБІЛЬШОВИЦЬКИЙ РУХ СЕЛЯН В ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ УСРР У 1920–1924 РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
КРАСНОСІЛЕЦЬКИЙ ДЕНИС ПАВЛОВИЧ
УДК 94 (477.4) „1920-1924”: 355. 426 (043.3)
АНТИБІЛЬШОВИЦЬКИЙ РУХ СЕЛЯН
В ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ УСРР У 1920–1924 РОКАХ
07. 00. 01–історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії народів Росії і спеціальних історичних дисциплін Кам’янець-Подільського державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
РИБАК ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ,
Кам’янець-Подільський державний університет,
завідувач кафедри історії народів Росії і
спеціальних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
БРИЦЬКИЙ ПЕТРО ПАВЛОВИЧ,
Чернівецький національний університет
імені Ю. Федьковича, професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, спеціаліст
ЗАВАЛЬНЮК КОСТЯНТИН ВІКТОРОВИЧ,
державний архів Вінницької області
Захист відбудеться „23” листопада 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корпус 14, ауд. 18)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий „__” __________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. М. Скорейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Утвердження України як суверенної, незалежної, демократичної і правової держави обумовлює необхідність глибокого і всебічного дослідження історії українського народу, інтерес до якого значно посилився у суспільстві за п’ятнадцять років її самостійності. В умовах сьогодення розвиток держави має будуватися на глибоких знаннях історичного минулого, злагоді, організації і діяльності органів та посадових осіб у повній відповідності з правовими настановами. В зв’язку з цим важливого значення набуває переосмислення історичного минулого, врахування уроків історичної правди. Перед науковцями постає завдання звільнити оцінки минулого від ідеологічних поглядів радянської історіографії, з’ясувати об’єктивну картину історичних подій. Йдеться, у першу чергу, про осмислення фактів та явищ в історії українського народу, пов’язаних з антибільшовицьким рухом селян в правобережній частині УСРР у 1920 – 1924 роках. Дослідження цієї проблеми є надзвичайно актуальним на сучасному етапі, оскільки з нової точки зору розглядається не лише складне становище та форми опору селян, але й чинники, які зумовили означене явище. Позаекономічний, ідеологічний тиск припав на селян, які в боротьбі з більшовицькою владою проявили себе як оберіг нашого минулого і вчинили опір насаджуванню російського комуністичного тоталітарного режиму.
Радянська заідеологізована суспільна система сприяла замовчуванню або фальсифікації історичних фактів даної проблеми. Після здобуття незалежності України вітчизняна історіографія наполегливо долає ідеологічні погляди минулих часів і поступово здійснює перехід до об’єктивного висвітлення тогочасних подій, їх причин і наслідків. Звертається увага на визначення ролі у суспільстві цілої низки осіб, які були безпосередніми учасниками руху опору селян та зробили вагомий внесок у соціально-політичний розвиток країни. Розсекречення багатьох архівів і доступ до раніше невідомих, не опрацьованих джерел дають можливість з’ясувати вищевказану проблему на відповідному науковому рівні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження виконано на кафедрі історії народів Росії і спеціальних історичних дисциплін Кам’янець-Подільського державного університету. Воно є однією з складових частин державних науково-дослідних програм „Актуальні питання історії, історіографії та культури України XVII-XX ст.” (Номер державної реєстрації 0199U001874), „Реабілітовані історією” і дослідної програми в Хмельницькій області „Видатні постаті Поділля”, котра є пріоритетною в науковій діяльності Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АНТИБІЛЬШОВИЦЬКИЙ РУХ СЕЛЯН В ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ УСРР У 1920–1924 РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок