Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВОЄРІДНІСТЬ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКОГО СЮЖЕТНО-ОБРАЗНОГО МАТЕРІАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ XX СТОЛІТТЯ

СВОЄРІДНІСТЬ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКОГО СЮЖЕТНО-ОБРАЗНОГО МАТЕРІАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ XX СТОЛІТТЯ

Назва:
СВОЄРІДНІСТЬ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКОГО СЮЖЕТНО-ОБРАЗНОГО МАТЕРІАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ XX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,36 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА
АНТОФІЙЧУК Володимир Іванович
УДК: 821.161.2.09 "19"
СВОЄРІДНІСТЬ ТРАНСФОРМАЦІЇ
ЄВАНГЕЛЬСЬКОГО СЮЖЕТНО-ОБРАЗНОГО
МАТЕРІАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ
XX СТОЛІТТЯ
10.01.01 - українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та в науково-дослідному центрі "Біблія і культура".
Науковий консультант – доктор філологічних наук, професор Нямцу Анатолій Євгенович, завідувач кафедри слов'янської філології та порівняльного літературо-знавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук Мороз Лариса Захарівна, провідний науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.–
доктор філологічних наук, професор Астаф'єв Олександр Григорович, професор Інституту філології при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.–
доктор філологічних наук, професор Погребенник Володимир Федорович, професор кафедри української літератури Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова.
Провідна установа – Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться "2" квітня 2002 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.178.01 при Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (01001, Київ-1,
вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.
Автореферат розісланий "2" березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. М. Сулима


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна епоха характеризується складністю взаємодії численних буттєвих і ціннісних концепцій, докорінними змінами в розстановці соціально-ідеологічних акцентів у розвитку світової цивілізації. Тому відчувається гостра потреба нових орієнтирів і критеріїв аналізу суперечливого минулого, що вимагає вироблення методології об’єктивних підходів при дослідженні та оцінці нашої духовної спадщини. Крім того, драматична історія української нації вступила в особливо важливий період, який, зрозуміло, потребує як діалектичного осмислення минулого і сучасного, так і побудови принципово нових соціокультурних моделей майбутнього.
Звільнення національної свідомості від стереотипів і догм тоталітарного режиму передбачає, окрім багатьох інших аспектів, дослідження тих проблем, які ще недавно були небажаними чи взагалі забороненими. У зв’язку з цим надзвичайно актуальною видається проблема функціонування біблійних образів і мотивів в українській літературі, що зумовлювалося соціально-ідеологічними та філософсько-психологічними факторами певної культурно-історичної епохи. У різні часи – тривожні, трагічні, відносно благополучні – українські письменники та діячі культури постійно зверталися і звертаються до загальнолюдських ідей та уявлень, в яких вони відкривали джерело гуманізму та обгрунтування надії на здійснення віковічних прагнень народу.
У сьогоднішніх воістину глобальних подіях (сказане стосується не тільки України та її культури) виняткову роль покликана відігравати віра в Ідеал, Абсолют, Вічне, роль яких особливо гостро усвідомлюється на тлі двотисячолітньої історії Нового Завіту. Надзвичайно важливе значення християнського вчення у становленні й розвитку української літератури та культури загалом важко переоцінити, однак комплексне дослідження цього феномена з цілком відомих причин раніше було неможливе. Тепер, коли гостро постало питання про духовне відродження української нації, проблема “Новий Завіт і українська література” набуває особливого значення і звучання, тому що її дослідження потребує розробки численних аспектів взаємодії конкретної національної літератури зі світовою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: СВОЄРІДНІСТЬ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКОГО СЮЖЕТНО-ОБРАЗНОГО МАТЕРІАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ XX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок