Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правові основи фінансування комунального господарства

Правові основи фінансування комунального господарства

Назва:
Правові основи фінансування комунального господарства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національний аграрний університет
Глух Марина Василівна
УДК 347.73 (043.3)
Правові основи фінансування комунального господарства
12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право;
інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському міжнародному університеті
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Савченко Леся Анатоліївна,
Київський міжнародний університет,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук
Нечай Анна Анатоліївна,
Науково-дослідний інститут фінансового права Національного університету державної податкової служби України,
заступник директора
кандидат юридичних наук, доцент
Сідак Микола Васильович,
Ужгородський національний університет,
заступник декана факультету міжнародних відносин
Захист відбудеться 15 квітня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.16 у Національному аграрному університету за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 15, корп. № 3, кімн. 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 13, корп. № 4, кімн. 28.
Автореферат розісланий 14 березня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Артеменко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Особливе місце серед галузей, що складають господарюючі комплекси територій, займає комунальне господарство. У нових соціально-економічних умовах воно не може залишатися незмінним. Під час реформування економіки та урізноманітнення форм власності держава втрачає монополію на надання комунальних послуг. Одночасно зменшується обсяг контрольованих державою засобів виробництва, що зменшує фінансові можливості держави.
Теорії, що визначають поняття комунального господарства, були сформовані ще при суспільних відносинах, які істотно відрізняються від сучасних. Саме тому вони не можуть повністю задовольнити вимоги сьогодення.
У більшості робіт учених комунальне господарство досліджується в складі тих галузей, які надають платні послуги, або в сукупності з житловим господарством. Такий підхід є традиційним і заснований на загальних ознаках, що притаманні як житловому, так і комунальному господарству. Проте, на наш погляд, він є дещо хибним, оскільки в економіці комунального господарства існують особливості, які дозволяють відділити його від житлової та інших галузей господарства територій і розглядати у вигляді окремо взятої галузі територіально-господарського комплексу.
Теоретичною базою дослідження стали наукові праці Л.К. Воронової, присвячені правовому регулюванню видатків державного бюджету; А.А. Нечай, дисертаційне дослідження якої стосувалося публічних видатків у державі; Д.А. Бекерської, яка розглядала позабюджетні фонди коштів установ, що фінансуються з державного бюджету: О.М. Горбунової, С.В. Запольського, С.Т. Кадькаленка, Ю.О. Крохіної, Н.А. Куфакової, Н.І. Хімічевої, які зосереджували увагу на окремих питаннях фінансування.
Вітчизняні юристи-фінансисти розглядали правове регулювання лише окремих видів державних видатків: К.Г. Грищенко – на вищу освіту; А.М. Цвєтков – на утримання центральних органів виконавчої влади України; Н.Я. Якимчук – на науку. Аналізували правові основи фінансування видатків рекреаційних підприємств, які мають власну базу розміщення (на прикладі Автономної Республіки Крим) – Ю.В. Скакун, органів Служби безпеки України – А.І. Сирота, у сфері охорони навколишнього природного середовища – С.В.Кузнєцова, житлового будівництва в Україні – О.В. Сударенко, Міністерства внутрішніх справ України –А.Г. Чубенко та деякі інші.
В Україні дотепер не здійснювалося дослідження правових основ фінансування комунального господарства, необхідність якого обумовлюється як проблемами, що існують у сфері комунального господарства, які потребують теоретичного обґрунтування, так і недосконалістю правового регулювання зазначених відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Правові основи фінансування комунального господарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок