Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУБЕНКО СВІТЛАНА ПАВЛІВНА
УДК 658.8:339.564
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Мельникова Клавдія Іванівна
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри менеджменту та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, дійсний член-кореспондент
Академії економічних наук України,
Макогон Юрій Володимирович
Донецький національний університет
завідуючий кафедрою міжнародної економіки
кандидат економічних наук,
Єрмаченко Володимир Єгорович
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри міжнародної економіки
та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа - Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля
Міністерство освіти і науки України,
кафедра міжнародної економіки, м. Луганськ
Захист дисертації відбудеться “24” квітня 2003 р. о 1300 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.055.01 в Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а, зала засідання вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а.
Автореферат розісланий “24” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Важливим чинником стабілізації економічної ситуації в Україні є експорт товарів і послуг. Позитивні зрушення у структурі зовнішньоторговельного балансу держави, що спостерігаються в останні роки, можна посилити, створивши передумови для підвищення ефективності експортної діяльності безпосередньо промислових підприємств. Сучасні проблеми зовнішньоекономічної діяльності підприємств спричинені тим, що її розвиток відбувається в умовах відсутності відповідного нормативно-правового забезпечення і нових механізмів господарювання. Тому ця сфера діяльності підприємств потребує значних досліджень та науково-методичного забезпечення.
Актуальність теми. Жорсткі вимоги міжнародної конкуренції висувають проблему розроблення й обґрунтування нового організаційно-економічного механізму (ОЕМ) експортної діяльності вітчизняних підприємств. Наукові та практичні проблеми, пов’язані з удосконаленням ОЕМ на різних рівнях управління економікою, відображені в роботах багатьох вітчизняних і зарубіжних учених: Л. Абалкіна, П. Буніча, В. Гриньової, Ф. Котлера, М. Круглова, Б. Мільнера, С. Мочерного, О. Пушкаря та ін. Сутність та проблеми реалізації зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання досліджені в працях І. Герчикової, Г. Гордєєва, А. Градова, О. Кірєєва, А. Кредисова, Ю. Макогона, В. Новицького, С. Попова, Б. Синецького, Л. Стровського та ін. Разом з тим недостатньо дослідженими й обґрунтованими (особливо для умов України) залишаються такі важливі аспекти експортної діяльності підприємства (ЕДП), як організаційні структури управління нею, обгрунтування цін, асортименту та обсягів експорту продукції, вибір ринків збуту і безпосередньо організаційно-економічний механізм реалізації цієї діяльності. Вказані обставини визначили вибір теми дисертаційного дослідження, її актуальність і практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали дисертаційної роботи пов’язані з науково-дослідною роботою Харківського державного економічного університету. Окремі пропозиції автора відображені у науково-дослідній роботі “Управління розвитком підприємств у ринковій економіці” (номер державної реєстрації 1020U005352). Автором розроблено інноваційний проект, в якому обґрунтовано технологію, організацію виробництва та експорту інноваційної продукції ТОВ “Криос, Лтд”, що є учасником технологічного парку “Інститут монокристалів”, (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок