Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТА МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ)

ПОЛІТИКА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТА МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ)

Назва:
ПОЛІТИКА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТА МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,24 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 330.15.611.2
Павлов Володимир Іванович
ПОЛІТИКА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
(ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
ТА МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ)
Спеціальність: 08.10.01 - Розміщення продуктивних
сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
 
Львів - 2001
Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Долішній Мар'ян Іванович
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Чумаченко Микола Григорович,
НАН України, радник Президії
доктор економічних наук, професор,
Прейгер Давид Каспарович,
Національний інститут українсько-російських відносин при Раді національної безпеки і оборони, завідувач відділу
доктор економічних наук, професор,
Мальський Маркіян Зиновійович,
Львівський національний університет ім.І.Франка, завідувач кафедри
Провідна установа: Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ соціально-економічного прогнозування розвитку приморських регіонів, м. Одеса
Захист відбудеться27.04.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою:
290026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий 26.03.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.І.Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Формування методології та вибір механізмів реалізації політики регіонального розвитку завжди виступали важливими факторами економічного поступу як регіонів, так і держави. У радянські часи, коли її базові засади часто-густо суперечили об'єктивним економічним законам, виникали значні диспропорції в територіальній структурі національної економіки, відбувалися нівелювання переваг територіального поділу праці, спрощене використання місцевого природно-ресурсного та науково-виробничого потенціалу, надмірне забруднення довкілля у ряді регіонів. В умовах перехідного періоду ця політика в достатній мірі ще не отримала належного методичного, організаційного та інституційно-правового забезпечення, що вилилось у тотальний інвестиційний голод, спричинило повільне здійснення структурних перетворень. Цьому сприяла й відсутність досконалої бюджетної та грошово-кредитної системи на регіональному рівні.
У зв'язку з цим, формування та реалізація політики регіонального розвитку потребує нової якості, яка дала б можливість прискорити економічне зростання локальних господарських комплексів, сприяла б розбудові сучасної ринкової інфраструктури, привела б у дію механізм зайнятості населення. Назріла необхідність розробки таких управлінських та організаційно-економічних підойм, які забезпечували б раціональне використання природно-ресурсного та соціально-економічного потенціалу регіону, дали б змогу в повній мірі залучати до процесу відтворення наявні резерви. В цьому напрямку вже напрацьовано чимало розробок, які виступали дієвими засобами реалізації регіональної політики в різні періоди функціонування національної економіки. Дана проблематика знайшла своє відображення в наукових дослідженнях М.І.Долішнього, М.Г.Чумаченка, І.І.Лукінова, В.К.Мамутова, О.М.Алимова, М.М.Паламарчука, В.М.Геєця, С.І.Дорогунцова, Б.В.Буркинського, О.І.Амоши, С.І.Пирожкова, В.П.Мікловди, Ф.Д.Заставного, П.П.Борщевського, Б.М.Данилишина, Д.К.Прейгера, О.І.Шаблія, П.Ю.Бєлєнького, В.І.Пили, М.А.Козоріз, С.Й.Вовканича, М.З.Мальського, І.Р.Михасюка, Є.І.Бойка, В.К.Симоненка, С.М.Писаренко, Я.О.Побурка, С.М.Злупка, А.Ф.Мельник, В.А.Поповкіна, Є.М.Лібанової, Д.М.Стеченка, Б.М.Андрушківа, В.К.Євдокименка, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ПОЛІТИКА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТА МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок