Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ЧЕРЕВНІЙ ПОРОЖНИНІ ПРИ ПЕРИТОНІТІ З ВИКОРИСТАННЯМ СОРБЕНТУ (клініко-експериментальне дослідження)

ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ЧЕРЕВНІЙ ПОРОЖНИНІ ПРИ ПЕРИТОНІТІ З ВИКОРИСТАННЯМ СОРБЕНТУ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ЧЕРЕВНІЙ ПОРОЖНИНІ ПРИ ПЕРИТОНІТІ З ВИКОРИСТАННЯМ СОРБЕНТУ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.І.ПИРОГОВА
Білик Ігор Іванович
УДК 616.381-002-085.246.2
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ЧЕРЕВНІЙ ПОРОЖНИНІ ПРИ ПЕРИТОНІТІ З ВИКОРИСТАННЯМ СОРБЕНТУ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України,
Кулачек Федір Григорович, завідувач кафедри загальної та
оперативної хірургії з топографічною анатомією Буковинського
державного медичного університету МОЗ України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Желіба Микола Дмитрович,
завідувач кафедри загальної хірургії Вінницького національного
медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України
доктор медичних наук, професор Шідловський Віктор Олександрович, завідувач кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією, травматологією та ортопедією Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, м. Київ,
кафедра хірургії та проктології.
Захист відбудеться 26 вересня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.01 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
Автореферат розісланий 23 серпня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 05.600.01
д.мед.н., професор С.Д. Хіміч
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перитоніт є одним із найбільш тяжких ускладнень захворювань та пошкоджень органів черевної порожнини і стабільно посідає провідне місце в структурі хірургічної летальності, яка, за даними різних авторів, коливається від 1,3 % при місцевому до 80 % при розповсюдженому перитоніті (А.А.Шалімов, 1981; Ф.Г.Кулачек, 1986; З. Сигал, 2005;
К.В. Костюченко, 2005 ).
Важливу роль у патогенезі перитоніту відіграє бактеріальна контамінація очеревини, якісний та кількісний склад мікробних асоціацій, а також біологічні властивості мікроорганізмів (В.Ф. Саенко, 2002; В.І. Мамчич, 2006). Однією з провідних ланок патогенезу, яка часто призводить при перитоніті до поліорганної недостатності і смерті, є ендотоксикоз, тому важливою є своєчасна діагностика рівня ендогенної інтоксикації і здійснення адекватної детоксикаційної терапії (Б.О. Мільков, 2001; В.О. Шідловський , 2002; О.В. Юдакова, 2004; В.О. Кавин, 2005).
Незважаючи на досягнення в хірургічному лікуванні гострого апендициту, а особливо ускладненого перитонітом, результати його не можуть задовольнити хірургів, тому триває пошук методів, які сприяли би більш ефективному лікуванню цієї патології.
Останнім часом, у комплексному лікуванні перитоніту, усе більшого поширення набуває використання одного з детоксикаційних методів - сорбційного (А.І.Годлевський, 2001; І.Ю.Полянський, 2004). Ряд авторів вважає за доцільне включення в схему лікування ентеросорбції як засобу впливу на токсичні речовини, що в значній кількості накопичуються в паретично роздутому кишечнику (Б.С. Брыскин, 2005; И.В.Гусак, 2005). У той же час деякі автори показали ефективність внутрішньоочеревинного використання сорбентів (І.Т. Бурденюк, 2000; В.В.Максим’юк, 2002).
Актуальними залишаються питання профілактики післяопераційних ускладнень шляхом застосування антимікробних препаратів, які є активними по відношенню до антибіотикорезистентних збудників гнійної інфекції (В.О. Шапринський, 2002; М.Д. Желіба, 2005; Біляєва О.О., 2005).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана робота “Оптимізація лікування запального процесу в черевній порожнині при перитоніті з використанням сорбенту” є фрагментом планової наукової роботи кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією Буковинського державного медичного університету “Розробити ефективні методи комплексного лікування гострої патології панкреато-дуоденально-біліарної області у людей похилого та старечого віку ” № 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ЧЕРЕВНІЙ ПОРОЖНИНІ ПРИ ПЕРИТОНІТІ З ВИКОРИСТАННЯМ СОРБЕНТУ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок