Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФАХОВОГО НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФАХОВОГО НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФАХОВОГО НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 37.01.004:631.3
Іщенко Тетяна Дем'янівна
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФАХОВОГО НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ
13.00.02 – теорія і методика навчання
(сільськогосподарські науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному аграрному університеті
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
ДЬОМІН Анатолій Іванович,
Національний аграрний університет
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор кафедри
педагогіки Київського державного лінгвістичного університету
ГАЛУЗИНСЬКИЙ Володимир Михайлович
кандидат педагогічних наук
РЯБЕЦЬ Володимир Іванович
Таращанський агротехнічний коледж Міністерства аграрної політики України, директор
Провідна установа: | Подільська державна агротехнічна академія Міністерства аграрної політики України (м. Кам'янець Подільський)
Захист відбудеться 26 грудня 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.004.11 в Національному аграрному університеті за адресою: м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету: Київ-41, вул.. Героїв Оборони, 11.
Автореферат розіслано 22 листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.Г. Лузан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Перехід до ринкових відносин, формування багатоукладної економіки в агропромисловому комплексі та розвиток різних форм господарювання вимагають відповідного кадрового забезпечення й істотних змін у підходах до підготовки фахівців для роботи в цих умовах. Особливо ця проблема загострюється при розробці та прийнятті державних стандартів освіти ускладненнями, які виникають у процесі розв'язання нових теоретичних і практичних завдань, потребами реформування освіти загалом.
У Законі України "Про професійно-технічну освіту" (1998 р.) обумовлено, що в сучасних соціально-економічних і політичних умовах виникає потреба у застосуванні нових підходів управління навчально-виховними закладами, пошуку ефективних форм організації навчання, наповненні навчання змістом, який би відповідав вимогам ринкової економіки, а також створенні умов до безперервної освіти. Суть основних суперечностей, що виникають при розв'язанні зазначених проблем для аграрної освіти, полягають у необхідності удосконалення організації навчання в системі безперервної освіти агропромислового комплексу та інертності до змін в існуючій системі, невідповідності між зростаючою потребою фахівців, які змогли б "включитись" у виробництво і відсутністю наукового обгрунтування щодо удосконалення організації навчання у системі безперервної аграрної освіти. Недооцінка аграрної освіти як специфічної галузі в цілісній системі безперервної освіти зумовлює негативний вплив на відродження українського села, перспективи його соціально-економічного розвитку.
Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що окремих аспектів цієї проблеми вчені торкались у своїх дослідженнях, зокрема аналізу соціально-педагогічних проблем безперервної освіти (Батишев С.Я., Владиславлєв А.В, Галузинський В.М., Коваль Л.Г., Майборода В.К., Мороз О.Г., Ничкало Н.Г., Олійник П.М. та ін.).
Становлення та розвиток професійно-технічної освіти вивчали Батишев С.Я., Веселов А.М., Лікарчук І.Л., Михайловська Н.В., Пузанов М.Ф та ін.; дослідження проблем управління фаховою освітою – Афанасьєв В.Г., Бокарєв В.А., Бутівщенко С.В., Лікарчук І.Л., Лігоцький А.О., Ничкало Н.Г., Степанов О. та ін.; удосконаленням навчання фахівців займались Дьомін А.І., Зайчук В.О., Лузан П.Г., Ничкало Н.Г., Рябець В.І., Смущенко В., Ткачов Є., та ін. Результати їх наукових надбань стосовно професійного навчання в системі безперервної освіти ми враховували в процесі дослідження.
Вивчення теорії і практичного досвіду організації навчання фахівців у системі безперервної освіти агропромислового комплексу за різними освітньо-кваліфікаційними рівнями дало змогу виявити ряд проблем, які вимагають вирішення в нашій країні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФАХОВОГО НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок