Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО ТЕАТРУ КІНЦЯ ХIX – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО ТЕАТРУ КІНЦЯ ХIX – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО ТЕАТРУ КІНЦЯ ХIX – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,87 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРистики
та ЕТНОЛОГІЇ ІМ. М.Т. РИЛЬСЬКОГО
КерІмова СВІТЛАНА
УДК 792. 2. К 36.
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК
КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО ТЕАТРУ
КІНЦЯ ХIX – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
спеціальність 17.00.02 – театральне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримськотатарської і турецької філології Кримського державного інженерно-педагогічного університету.
Науковий керівник
Станішевський Юрій Олександрович
доктор мистецтвознавства,
чл.-кор. Академії мистецтв України (Інститут
мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М.Т. Рильського НАН України)
Офіційні опоненти
Загайкевич Марія Петрівна
доктор мистецтвознавства
(Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України)
Халимоненко Григорій Іванович
доктор філологічних наук
(Київський національний університет
імені Тараса Шевченка)
Провідна установа:
Київський державний університет театру, кіно
і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого
Захист відбудеться “25березня 2004р. 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради (шифр К .227.02) Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського
Автореферат розісланий “_____” лютого 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства Степанова Галина Павлівна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Кримський регіон має багатовікові традиції національного сценічного мистецтва. Сьогодні в науковій літературі зустрічається безліч цікавих фактів театрального мистецтва в період Кримського ханства і в роки “малого Ренесансу” наприкінці ХІХ – початку ХХ століття, коли поряд з місцевими драмами кримськотатарською мовою блискуче ставилася і класика світової драматургії: Лопе де Вега, Мольєр, О. Пушкін, М. Гоголь, А. Чехов, Н. Кемал, Н. Наріманов, А. Ахвердов, У. Гаджбеков, А. Хамід, Дж. Джабарли та інші.
Чудові кримськотатарські актори кінця ХІХ століття такі, як Джелял Меінов, Осман Заатов, Ісмаил Лютфі, Сеіт Абдула Озенбашли, Ісмаіл Леманов, Сеітджеліль Хаттатов, Мансурський, Сеттар Місхорли, Абдула Терлікчі й інші залишили глибокий слід у розвитку національного театру. Кримськотатарський театр стрімко еволюціонував від категоричного неприйняття існування мусульманської жінки на сцені наприкінці ХІХ століття до створення окремої жіночої акторської трупи в 1917 році. Від невеликої театральної трупи в Бахчисараї до десятків національних театральних труп по всьому Криму в першій чверті ХХ століття; від імпровізованих театральних костюмів наприкінці ХІХстоліття до електричного обертання сцени в 1920-і роки.
Вивченням історії кримськотатарського театру спорадично займалися Джелял Меінов, Усеін Баліч, Мамут Недім, Гані Мурат, Ісмаіл Керім і інші, але до сьогоднішнього дня ще не було спеціального монографічного мистецтвознавчого дослідження цієї теми.
Систематизоване і цілісне дослідження розвитку кримськотатарського театру, структурна класифікація певних етапів його становлення, визначення їхніх естетичних особливостей, виявлення специфіки режисерської й акторської майстерності найбільш значимих театральних труп і своєрідності окремих постановок важливо й актуально для розкриття більш повної і правдивої картини історії національної художньої культури.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами
Тема роботи входить у тематичний план досліджень кафедри кримськотатарської і турецької філології, що готує спецкурс по історії кримськотатарської культури для студентів філологічного факультету Кримського державного інженерно-педагогічного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО ТЕАТРУ КІНЦЯ ХIX – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок