Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО І ДЕТЕРМІНАНТИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЙОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО І ДЕТЕРМІНАНТИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЙОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ

Назва:
ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО І ДЕТЕРМІНАНТИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЙОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Скворець Володимир Олексійович
УДК 316.4.066.000.141 (477) (043.5)
ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО І ДЕТЕРМІНАНТИ
ОПТИМІЗАЦІЇ ЙОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти Міністерства освіти і науки України на кафедрі філософії та суспільно-гуманітарних наук.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Воловик Віталій Іванович,
Запорізький обласний інститут післядипломної
педагогічної освіти, проректор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Таран Володимир Олександрович,
перший заступник начальника
з навчальної та методичної роботи
Запорізького юридичного інституту ДДУВС,
начальник кафедри філософії та політології;

кандидат філософських наук, доцент
Глазунов Володимир Володимирович,
перший проректор Гуманітарного університету
“Запорізький інститут державного і муніципального
управління”.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “21” червня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 в Запорізькому національ-ному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.І, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуков-ського, 66, корп. ІІ.
Автореферат розісланий “19” травня 2007 року.
Ученийсекретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Александрова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дисертація присвячена соціально-філософському аналізу теоретичних моделей громадянського суспільства та пошуку шляхів оптимізації розвитку громадянського суспільства в Україні.
Актуальність методологічного аспекту проблеми зумовлена необхідністю гармонізації суспільних відносин в Україні, бо існуючі моделі громадянського суспільства відірвані від практики, що спричиняє низьку якість процесів соціального управління.
Розвиваючи ідею гармонізації відносин між особою і державою, Платон, Аристотель, Цицерон, Ж. Боден, Н. Макіавеллі, Т. Гоббс, Дж. Локк, Ш. Монтеск’є, Ж.-Ж. Руссо, А. Фергюсон, В. Гумбольдт, І. Кант, Г. Гегель, А. Токвіль, К. Маркс створили основу теорії громадянського сус-пільства.
Сучасні західні соціологи Дж. Александер, Е. Арато, Ю. Габермас, Е. Геллнер, Дж. Кін, Дж. Коген, Р. Патнам, І. Шапіро розглядають грома-дянське суспільство у зв’язку з демократичною державою, а їхні моделі відображають лише одну традицію суспільної думки, яка характеризує зріле громадянське суспільство. На відміну від країн Євро-Атлантичної цивілізації, такий підхід не є виправданим для країн Східної Європи, зокрема України, бо ігнорує іншу традицію суспільно-політичної думки, яка пов’язує громадянське суспільство з існуванням будь-якої держави.
У сучасному українському та російському суспільствознавстві вивчення громадянського суспільства здійснюється за такими напрямками: еволюцію теорії громадянського суспільства досліджують В.А. Варивдін, В.А. Демидов, Ф. Канак, А.Ф. Карась, В. Князєв, А. Колодій, А.П. Кочетков, І.І. Кравченко, Л.С. Мамут, В.А. Моргун, А.В. Одинцова, І.В. Орлова, Я.І. Пасько, Ю.М. Рєз-нік, А.І. Соловйов; В.І. Шинкарук; зв’язок громадянського суспільства з державою – В.Б. Безверхий, В.А. Варивдін, В.І. Воловик, А.Г. Володін, К.С. Гаджієв, А.Ф. Карась, С.О. Кириченко, А.Ф. Колодій, Л. Кравченко, В.М. Литвин, Л.С. Мамут, В.А. Моргун, Н.І. Матузов, А. Мацюк, І. Магнов-ський, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО І ДЕТЕРМІНАНТИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЙОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок