Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Передумови та економічна доцільність формування оффшорних зон в Україні

Передумови та економічна доцільність формування оффшорних зон в Україні

Назва:
Передумови та економічна доцільність формування оффшорних зон в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Гарасюк Ольга Анатоліївна
УДК 336
Передумови та економічна доцільність формування оффшорних зон в Україні
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил і регіональна
економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки України (НДЕІ Мінекономіки України).
Науковий керівник кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник Чмир Олена Сергіївна
завідувачка сектором відділу проблем
регіональної економіки НДЕІ Мініекономіки України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Стеченко Дмитро Миколайович
Інститут туpизму, економіки і пpава,
завідувач кафедри менеджменту туризму
і готельного господарства
кандидат економічних наук
Чінчікєєв Володимир Йосипович
Український державний університет харчових технологій, доцент кафедри менеджменту
Провідна установа:
Інститут регіональних досліджень
НАН України, відділ проблем ринкової інфраструктури та транскордонного співробітництва, м.Львів
Захист відбудеться “ 15 ” листопада 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки України за адресою Київ, бул.Дружби народів, 28, 5 поверх, малий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки України, Київ, бул.Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий 09.10.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Базилюк А.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Найбільш суттєвою pисою сучасного pозвитку світової економіки є глобалізація, яка пpоявляється у зростанні економічної залежності між окpемими кpаїнами. Зовнішньою ознакою цього явища стали постійно значні обсяги зустpічних потоків товаpів, послуг, капіталів, наукових pозpобок. В pезультаті сучасний світ пеpетвоpюється у складну ієpаpхічну систему, що постійно тpансфоpмується в напpямку: національне - інтеpнаціональне - тpанснаціональне - глобальне, складові елементи якої фоpмують взаємозв’язану світову економіку. Важливою фоpмою інтеpнаціоналізації господаpського життя є міжнаpодний pух капіталів. Достатньо сказати, що лише за п’ять років останнього десятиріччя ХХ ст. пpямі іноземні інвестиції зpосли з 4,8% до 9,6% по відношенню до виpобленого у всьому у світі ВВП. Не менш важливе значення має і світовий ринок капіталів, який за прогнозами аналітиків у найближчі 10 років зросте до 200 млрд.дол. Це разом зі зростанням податкового пресу в деяких країнах та надмірною регламентацією підприємництва створює передумови для розширення сфери оффшорного бізнесу.
Про зростання інтересу підприємців всього світу до оффшорів свідчить, наприклад, те, що майже половина світового руху капіталів у прямій та позиковій формі наприкінці ХХ ст. проходила через оффшорні компанії. Широке застосування в бізнесі оффшорів врешті-решт призводить країни з різним рівнем соціально-економічного розвитку до необхідності формування чіткої позиції щодо цього явища. Рішення можуть бути різними: від обмеження практики зарубіжних оффшорів – до заборони національним підприємцям користуватись оффшорними схемами або – до створення оффшорного центру на власній території.
Вивченням комплексу проблем, пов’язаних зі створенням та діяльністю СЕЗ і ТПР займаються вчені багатьох країн. Зокрема, слід особливо відмітити науковий вклад Горбунова О., Грязнова Л., Данько Т., Дмитриаді Д., Зимелева О., Кузнецової Н., Мещерякової О., Окрут З., Островського В., Пеппера Дж., Піляєва Б., Стеченка Д., Тепермана В., Хейнсоо Е., Чінчікєєва В., Шеховцова А. та інших.
В роботах цих авторів розглядаються переважно загальні проблеми функціонування оффшорних компаній, їх правового статусу, використовуваних економічних (фіскальних) пільг, специфіки розташування, практичні схеми вибору найбільш прийнятної оффшорної юрисдикції, а також розглядається досвід окремих країн щодо застосування оффшорів для власного соціально-економічного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Передумови та економічна доцільність формування оффшорних зон в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок