Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНБРИДИНГУ В СЕЛЕКЦІЇ ГРЕЧКИ НА ГЕТЕРОЗИС

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНБРИДИНГУ В СЕЛЕКЦІЇ ГРЕЧКИ НА ГЕТЕРОЗИС

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНБРИДИНГУ В СЕЛЕКЦІЇ ГРЕЧКИ НА ГЕТЕРОЗИС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,70 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
СМОЛКА Олег Олексійович
УДК: 633.12:631.52
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНБРИДИНГУ В СЕЛЕКЦІЇ
ГРЕЧКИ НА ГЕТЕРОЗИС
Спеціальність: 06.01.05 - селекція рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі селекції круп’яних культур Інституту землеробства УААН протягом 1998-2001 рр.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Тараненко Любов Калинівна,
Інститут землеробства УААН,
завідувач відділу селекції
круп’яних культур
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Солодюк Наталія Володимирівна,
Інститут землеробства УААН,
головний науковий співробітник
відділу селекції
кандидат сільськогосподарських наук
Білоножко Володимир Якович,
доцент кафедри рослинництва
Уманського аграрного університету
Провідна установа: Подільський аграрно-технічний університет Мін АП України,
м. Кам’янець-Подільський
Захист дисертації відбудеться “ 22” грудня 2004 року о “ 12 ” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 в Інституті землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати на адресу: Україна, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН
Автореферат розісланий “ 17” листопада 2004 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради ,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Збільшення виробництва зерна цінної круп’яної культури – гречки обумовлено посиленим попитом на внутрішньому і зовнішньому ринках. Вирішення цієї проблеми можливо шляхом підвищення й стабілізації врожайності за використання генетичного потенціалу культури методами селекції.
В самій природі розмноження гречки на основі перехресного запліднення закладена можливість використання ефекту гетерозису при створені високопродуктивних гібридів.
Наукові розробки з використання гетерозису у гречки при створенні міжсортових гібридів і синтетичних сортів дозволили частково підвищити врожайність. Але відсутність методів масового отримання гібридного насіння обмежило розвиток цього напрямку. Питання про практичне викорис-тання інбридингу в селекції гречки було вперше апробовано А.Ф. Шубіною у 1936 році та отримало подальший розвиток після тривалої перерви в робо-тах А.В. Жєлєзнова (1967), А.Ф. Бобра (1969), Н.В. Фесенка, В.В. Антонова (1981); А.Ф. Бобра, Л.К. Тараненко (1976), Л.К. Тараненко (1985), але не набуло практичного розповсюдження.
Вагомий успіх селекції на гетерозис у перехреснозапильних культур пов’язаний не з міжсортовою, а із сорто- та міжлінійною гібридизацією.
Актуальність теми. За аналогією з іншими перехреснозапильними культурами, найскладнішим завданням в селекції гречки на гетерозис є розроблення методів створення самозапилених ліній, їх ізольованого розмноження та формування на їх основі високогетерозисних гібридів. Тому вдосконалення методів отримання інбредних ліній та формування на їх основі високогетерозисних гібридів і реалізація їх у виробництві є особливо актуальним в селекції гречки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є складовою частиною тематичних планів Інституту землеробства УААН, виконані відповідно до науково-технічної програми “Зернові і олійні культури”, завдання 02.01.01. „Створити і передати на державне сортовипробування високопродуктивний гібрид гречки з урожайністю 2,5 – 3,0 т/га, вегетаційним періодом 82-85 днів, високими технологічними якостями” (№ держреєстрації 0196U 018404).
Мета і задачі дослідження полягає у виявлені ефективності використання інбридингу при отриманні нового вихідного матеріалу у вигляді інбредних ліній і на їх основі створенні високогетерозисних гібридів гречки.
Для досягнення цієї мети ставились задачі:
§
Виявити особливості прояву ознаки самонесумісності в популяцій гречки залежно від генотипу, морфології квітки, глибини інбридингу та умов середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНБРИДИНГУ В СЕЛЕКЦІЇ ГРЕЧКИ НА ГЕТЕРОЗИС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок