Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ РЕЛІГІЙНОСТІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ РЕЛІГІЙНОСТІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ РЕЛІГІЙНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д.УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
ВОЙНІВСЬКА Ольга Олександрівна
УДК: 159.923
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ РЕЛІГІЙНОСТІ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор
Каліна Надія Федорівна,
Таврійський національний університет
імені В.І.Вернадського,
завідувач кафедри глибинної психології та психотерапії;
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Чепелєва Наталія Василівна
Інститут психології імені Г.С. Костюка
АПН України, заступник директора
- кандидат психологічних наук, доцент
Сергєєва Алла Володимирівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського
доцент кафедри загальної та диференціальної
психології
Захист дисертації відбудеться “10“ листопада 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою:
65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського за адресою :
65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26
Автореферат розіслано “10“ жовтня 2007р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кузнєцова О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Кардинальні зміни у політичному та економічному житті сучасного українського суспільства викликають зміни у психології людини, які пов’язані з переоцінкою ціннісних орієнтацій, пошуком сенсу життя – явищами, що супроводжують духовну кризу. Багато людей знайшли підтримку у релігії. Але масове і практично миттєве звернення людей до релігії супроводжувалося виникненням серйозних психологічних труднощів і проблем, які пояснюються цілком об'єктивними причинами. Поряд з традиційними релігійними конфесіями виникло багато центрів та організацій сумнівного походження, багато з них негативно впливають на психічне здоров’я людей, що підриває здоров’я нації загалом.
Провідною релігією в нашій країні залишається православне християнство, але воно має специфіку свого прояву. Серед православних віруючих можна виокремити дві форми релігійності – церковну та масову. Проблемною є саме друга форма, яка вирізняється від першої низьким ступенем та поверховим характером релігійних переконань. Представники цієї форми, трактуючи релігію на власну уяву, формують такі її риси та особливості як ритуальність, адогматизм, еклектичність, окультизм, містицизм тощо. Саме ця форма релігійності і є “групою ризику”, мішенню для різноманітних деструктивних організацій та культів, які, в свою чергу, використовують релігійну неграмотність у своїх цілях. Особливу актуальність наше дослідження має у контексті сучасних світових подій, коли людина стає жертвою релігійного екстремізму та тероризму.
Не менш вагомою підставою для спеціального дослідження різних форм релігійності є необхідність духовного, зокрема релігійного виховання особистості, що дозволяє уникнути стрімкого зростання негативних наслідків духовного зубожіння суспільства – наркоманії, суїцидальних тенденцій та посилення впливу деструктивних культів.
Релігійність є складним, багаторівневим та динамічним феноменом. Вона постійно трансформується як на суспільному, так і на індивідуальному рівнях. Фахівців все більше турбує необхідність її вивчення, зокрема, визначення критеріїв норми релігійного досвіду. Очевидно, що існує необхідність у виявленні та аналізі психологічних особливостей особистісної релігійності.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження пов'язано з науковими розробками кафедри глибинної психології та психотерапії Таврійського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ РЕЛІГІЙНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок