Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВО-ОБОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА У 1918 – 1939 РОКАХ

ВІЙСЬКОВО-ОБОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА У 1918 – 1939 РОКАХ

Назва:
ВІЙСЬКОВО-ОБОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА У 1918 – 1939 РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,31 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Литовченко Тарас Адольфович
УДК 355.58(477) “1918/1939” (043.3)
ВІЙСЬКОВО-ОБОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА У 1918 – 1939 РОКАХ
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національної академії оборони України.
Науковий керівник – | доктор історичних наук, професор
Голуб Володимир Йосипович,
професор кафедри історії Національної академії оборони України. |
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Журба Михайло Анатолійович,
завідувач кафедри історії та археології слов’ян Інституту історії Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова;
кандидат історичних наук,
Костенко Юрій Іванович,
заступник начальника кафедри військової соціології та політології Національної академії оборони України.
Провідна установа: | Інститут історії України НАН України, м. Київ. |
Захист відбудеться “ 7 ” червня 2006 р. о 14 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України
(03049, м. Київ-49, Повітрофлотський проспект, 28).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ-49, Повітрофлотський проспект, 28).
Автореферат розісланий “ 3 ” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук В. М. Грицюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед першочергових завдань державного та військового будівництва в усі часи було і є створення та зміцнення боєздатності національних збройних сил. На порядку денному стоїть необхідність вироблення нових підходів до військового будівництва, в якому одним із завдань Збройних Сил України (ЗСУ) в мирний час є створення, підготовка та накопичення мобілізаційного резерву військово-навчених людських ресурсів, важливою складовою яких є військово-санітарні ресурси. При вирішенні цього завдання, у зв’язку з нестабільним економічним станом держави та недостатнім фінансуванням, така робота відбувається надто повільно. Водночас поява нових видів загроз міжнародній безпеці і миру, поширення діяльності екстремістських, терористичних організацій та незаконно утворених збройних формувань потребують від держави у разі виникнення будь-яких воєнних загроз та конфліктів мати у достатньому обсязі підготовлені військово-навчені людські ресурси.
Тому, по-перше, у процесі напрацювання раціональних підходів до вирішення цього завдання держави необхідно використовувати історичний досвід діяльності різних громадських організацій, товариств та об`єднань. У 20–30-х роках XX ст. підготовку військово-санітарних резервів держави здійснювало суспільно-громадське об`єднання – Українське товариство Червоного Хреста (УТЧХ).
По-друге, у зв’язку з проведенням постійного скорочення чисельності та змін в організаційно-штатній структурі як зсу в цілому, так і військово-медичної служби, однією з невирішених проблем міністерства оборони україни залишається медичне обслуговування у лікувальних та лікувально-профілактичних закладах ветеранів військової служби, військових пенсіонерів, інвалідів війни та прирівняних до них категорій. у зв’язку з територіальною недоступністю та обмеженістю фінансування не всі отримують медичну допомогу у повному обсязі. оборонне відомство не спроможне самотужки вирішувати цю проблему. тому при вирішення питання удосконалення медичного забезпечення зсу доречно використовувати минулий досвід такої допомоги утчх.
По-третє, вивчення військовими фахівцями історичного досвіду утчх сприятиме розширенню їх знань, світогляду, усвідомлення сутності історичних явищ і процесів у вирішенні завдань створення, підготовки та накопичення мобілізаційних ресурсів держави.
По-четверте, всебічне об’єктивне вивчення воєнно-історичних подій в україні напередодні великої вітчизняної війни є важливою, з погляду встановлення історичної правди і поглиблення знань про героїчне минуле нашої батьківщини, складовою частиною виховання високого патріотизму громадян україни, воїнів її збройних сил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВО-ОБОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА У 1918 – 1939 РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок