Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТ ЄВРОПА В УКРАЇНСЬКІЙ ПУБЛІЦИСТИЦІ: КОГНІТИВНО-ЛІНГВІСТИЧНІ АСПЕКТИ

КОНЦЕПТ ЄВРОПА В УКРАЇНСЬКІЙ ПУБЛІЦИСТИЦІ: КОГНІТИВНО-ЛІНГВІСТИЧНІ АСПЕКТИ

Назва:
КОНЦЕПТ ЄВРОПА В УКРАЇНСЬКІЙ ПУБЛІЦИСТИЦІ: КОГНІТИВНО-ЛІНГВІСТИЧНІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ПРИХОДА ЯРОСЛАВА ВАСИЛІВНА
УДК 070 (477) : 94 (4) : 81-15
КОНЦЕПТ ЄВРОПА В УКРАЇНСЬКІЙ ПУБЛІЦИСТИЦІ:
КОГНІТИВНО-ЛІНГВІСТИЧНІ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.01.08 – Журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі мови засобів масової інформації Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: кандидат філологічних наук,
доцент Яцимірська Марія Григорівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри мови засобів масової інформації
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Квіт Сергій Миронович
Національний університет „Києво-Могилянська академія”,
декан факультету соціальних наук і соціальних технологій,
Міністерство освіти і науки України;
кандидат філологічних наук, доцент
Сковронська Ірина Юріївна,
Львівський юридичний інститут
Міністерства внутрішніх справ України.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 25 лютого 2005 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.16 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: вул. Університетська, 1, м. Львів, 79000.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5, м. Львів, 79005).
Автореферат розіслано 21 січня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Т. Я Лильо
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертації зумовлена геополітичними змінами на карті Європи, європейським вибором України, новим діалогом між Україною та Європою, а також змінами в мові засобів масової комунікації після відновлення незалежності України. Преса віддзеркалює нові параметри Європи як культурно та політично визначального стратегічного чинника розвитку незалежної України. Тема безпосередньо пов’язана із сучасними дослідженнями в галузі когнітивної лінгвістики та журналістикознавства, які стосуються особливостей мовних репрезентацій складних абстрактних категорій, що становлять фрагмент концептуальної системи світу, особли-востей функціонування актуалізованих “європонять”, зокрема в газетно-публіцистичному дискурсі.
Концепт Європа вирізняється з-поміж інших інформаційною склад-ністю, оскільки є ядром багатовимірної концептосфери, місткою абстрактною кате-горією, а з погляду осмислення цього ментального образу в колективній свідо-мості українського народу – історично-змінною та суперечливою парадигмою. Прикметною ознакою цього концепту є й те, що формування його структури найактивніше відбувалося в публіцистиці. Останнє десятиріччя ХХ ст. актуа-лізувало цей концепт у публіцистичному дискурсі, задекларувало його як ментальний прообраз майбутнього України, як найважливішу сучасну ідеологему.
Наукове дослідження концепту Європа відображає суть цього терміна не тільки як фрагмент картини світу українця, ментального поля нації, а й як елемент “словника ідей”, тобто концепт Європа функціонує і як міфологема, і як культурема, і як ідеологема. Отже, вивчення процесу формування ідеї Європи, її особливостей, сучасної стратегії надзвичайно актуальне для України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації пов’язана з комплексною темою кафедри мови засобів масової інформації факультету журналістики Львівського національного універ-ситету імені Івана Франка “Основні тенденції та закономірності розвитку мови засобів масової інформації”.
Мета роботи – розкрити зміст концепту Європа через реконструкцію відповідного концептуального простору на основі мовних засобів його представлення. Для реалізації поставленої мети потрібно розв’язати такі завдання:
· з’ясувати суть концепту Європа як міфологеми, культуреми та ідеологеми в загальноєвропейському контексті, розкрити його структуру;
· вивчити концепт Європа в історичній ретроспективі в українському науково-публіцистичному дискурсі;
· осмислити інтерпретацію концепту Європа;
· виявити його динаміку та функціонування в сучасній пресі;
· сформулювати основні положення сучасних інтеграційних стратегій, побудованих на основі концепту Європа, описати перспективні моделі концепту Європа в контексті України;
· схарактеризувати його асоціативне поле, особливості творення метафоричних образів, аксіологічні параметри;
· виявити динаміку лексеми Європа на матеріалі словників української мови, дослідити розгортання концепту в сучасному мас-медійному мовному просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНЦЕПТ ЄВРОПА В УКРАЇНСЬКІЙ ПУБЛІЦИСТИЦІ: КОГНІТИВНО-ЛІНГВІСТИЧНІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок