Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВРАХУВАННЯ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ ПРИ ГРОШОВІЙ ОЦІНЦІ ЗЕМЕЛЬ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

ВРАХУВАННЯ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ ПРИ ГРОШОВІЙ ОЦІНЦІ ЗЕМЕЛЬ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

Назва:
ВРАХУВАННЯ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ ПРИ ГРОШОВІЙ ОЦІНЦІ ЗЕМЕЛЬ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
МЕЛЬНИЧУК ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
УДК 332.64:551.3
ВРАХУВАННЯ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ ПРИ ГРОШОВІЙ ОЦІНЦІ ЗЕМЕЛЬ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
05.24.04 – Кадастр та моніторинг земель
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному університеті водного господарства та природокористування, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Черняга Петро Гервазійович, Український державний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики, декан факультету землеустрою та геоінформатики.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, Лихогруд Микола Григорович, Державний комітет України по земельних ресурсах, начальник управління державного земельного кадастру та моніторингу;
кандидат географічних наук, Палеха Юрій Миколайович, Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто”, заступник директора з наукової роботи, керівник базового центру геоінформаційних систем.
Провідна установа:
Національний університет “Львівська політехніка”, інститут геодезії, кафедра кадастру територій, кафедра геодезії, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “02” липня 2003 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 в Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “02” червня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент О.П. Ісаєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринок земельної власності може бути сформований за умови визначення цінності землі як об’єкту ринкових операцій, що потребує здійснення земельно-оціночної діяльності. Земельно-ринкові відносини, як показує практика, найактивніше запроваджуються в населених пунктах.
У зв’язку з цим розроблена науково-методична та законодавчо-нормативна база грошової оцінки земель населених пунктів. Проте вдосконалення земельно-оціночного процесу та формування на цій основі багатовекторного ринку земель вимагає врахування дедалі більшої кількості факторів, які формують об’єктивну вартість земельних ділянок.
Серед природно-антропогенних факторів грошової оцінки визначальними є інженерно-геологічні фактори. Їх оцінка та врахування актуальні тому, що значна частина урбанізованих територій характеризується вираженими геодинамічними процесами (ГДП), нестабільним гідрогеологічними режимом та негативними геоморфологічними явищами, які ускладнюють або обмежують містобудівне освоєння земель і можуть привести до розвитку надзвичайних ситуацій.
Чинна методика передбачає врахування інженерно-геологічних факторів оцінки у вузьких межах, без конкретизації залежності між їх кількісними характеристиками та величиною вартісних показників і недостатньо відображає можливий спектр прояву та динаміку інженерно-геологічних процесів (ІГП). Землі населених пунктів як просторовий ресурс організації життєдіяльності людей можуть ефективно використовуватись за умови реальної оцінки комплексу природних і техногенних умов, фізичної можливості, економічної доцільності та правової визначеності.
Виходячи з вищенаведеного, врахування інженерно-геологічних факторів на основі єдиної класифікаційної характеристики, прогнозування їх змін та змін вартісних показників є актуальною проблемою забезпечення обґрунтованості, достовірності та прозорості грошової оцінки і вдосконалення на цій основі земельно-ринкових відносин.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності до Законів України “Про основи містобудування” від 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВРАХУВАННЯ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ ПРИ ГРОШОВІЙ ОЦІНЦІ ЗЕМЕЛЬ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок