Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОПОЛІТИЧНІ ПРІОРИТЕТИ УКРАЇНИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ

ГЕОПОЛІТИЧНІ ПРІОРИТЕТИ УКРАЇНИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ

Назва:
ГЕОПОЛІТИЧНІ ПРІОРИТЕТИ УКРАЇНИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ШМАЛЕНКО ЮЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 327)
ГЕОПОЛІТИЧНІ ПРІОРИТЕТИ УКРАЇНИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ
Спеціальність 23.00.04 – | Політичні проблеми
міжнародних систем і
глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальних теорій
Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ШЕЛЕСТ ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри соціальних теорій.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
КОВАЛЬ ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
директор інституту соціальних наук;
кандидат історичних наук, доцент
КРИВЦОВА ВАЛЕНТИНА МИХАЙЛІВНА,
Одеський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президентові України,
проректор з наукової роботи.
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України,
відділ європейських та американських досліджень, м. Київ
Захист відбудеться “15” березня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “15” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Дудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми наукового дослідження зумовлена необхідністю визначення на сучасному етапі історичного розвитку зовнішньополітичних інтересів України, що як і національні інтереси інших держав, мають геостратегічні, геоекономічні та геополітичні виміри.
Традиційно геополітику розглядали як науку, що вивчає просторово-географічні аспекти міжнародних відносин та питання здійснення зовнішньополітичної експансії держави силовими методами (діяльність спецслужб, органів безпеки та внутрішніх справ, військових формувань). Сьогодні є необхідність розробки нової концепції геополітики. Так, геополітику можна визначити як цілеспрямовану діяльність суб’єкта міжнародних відносин у контексті всього спектра зовнішніх і внутрішніх факторів, що дають змогу цьому суб’єкту здійснювати контроль над простором з метою реалізації своїх життєво важливих інтересів. Здатність держави використовувати переваги наявних матеріальних і нематеріальних факторів (силових і несилових) для досягнення певної політичної мети є передумовою її ефективної діяльності на міжнародній арені. В сучасній міжнародній стратегії Україна перебуває у складі одних із ключових держав на політичній карті Європи.
Актуальність проблеми, що досліджується, обумовлена оптимізацією процесів державотворення, суспільних трансформацій і систематизації зовнішньополітичного механізму України, що вимагає чіткого перспективного бачення її ролі й місця в сучасному світі, аналізу динаміки взаємодії з міжнародним середовищем, формування чіткої геополітичної стратегії на перспективу. Актуальність запропонованої теми зумовлена також необхідністю аналізу національних інтересів України, визначення її геополітичних пріоритетів стосовно основних світових політичних сил та регіональних особливостей української геополітичної стратегії, що дасть змогу визначити базові сценарії майбутнього України в контексті визначальних зовнішніх і внутрішніх чинників розвитку.
Стратегічну спрямованість зовнішньополітичного курсу Української держави закладено в Декларації про державний суверенітет України і в Основних напрямах зовнішньої політики України. Головні принципи курсу набули свого подальшого розвитку і закріплення у прийнятій в 1996 р. Конституції України (ст. ), де зазначається, що “зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕОПОЛІТИЧНІ ПРІОРИТЕТИ УКРАЇНИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок