Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ВИНОГРАДУ В УМОВАХ ҐРУНТОВО-КЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЗАПОРІЖЖЯ

АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ВИНОГРАДУ В УМОВАХ ҐРУНТОВО-КЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЗАПОРІЖЖЯ

Назва:
АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ВИНОГРАДУ В УМОВАХ ҐРУНТОВО-КЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЗАПОРІЖЖЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА “МАГАРАЧ”
ЛАСКАВИЙ Володимир Миколайович
УДК 634.8.06: 58.051/.056(477.64)
АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ВИНОГРАДУ В УМОВАХ ҐРУНТОВО-КЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЗАПОРІЖЖЯ
06.01.08 – виноградарство
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Ялта – 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН (м. Ялта), Запорізької державної СГДС УААН (м. Запоріжжя)
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент УААН Мелконян Місак Вагаршакович - Інститут винограду і вина "Магарач" УААН (м. Ялта), завідувач відділом селекції, генетики винограду та ампелографії.
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор Хреновсков Едуард Іванович - Одеський Державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України (м. Одеса), завідувач кафедрою виноградарства і виноробства;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент Вільчинський Валерій Францович – Південний філіал НАУ „Кримський агротехнологічний університет”;
Провідна організація: | Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова - Національний науковий центр,
УААН (м. Одеса).
Захист відбудеться "____" ________________ 2005 р. в _____ годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.365.02 в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН за адресою: 98600, Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
Факс: 0654-230608; E-mail:
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту винограду і вина "Магарач" за адресою: 98600, Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
 
Автореферат дисертації розісланий "____" ______________2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор сільськогосподарських наук Якушина Н.А.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У Запорізькій області гостро стоїть проблема підбору сортів винограду для промислових насаджень. Клімат у Запорізькій області характеризується як помірно-континентальний. Але у деякі роки зими досить суворі: в 1996–1997 роках температура знижувалася до –260С, що привело до загибелі більше половини виноградників в області. У той же час, сума активних температур у південних районах Запорізької області, таких як Бердянський, Приморський, Приазовський, Якимівський перебувають у межах 3400–35000С, що порівняно з температурами степової частини Криму. Це традиційно виноградарські райони зі своєю інфраструктурою, традиціями й сортиментом винограду.
Поліпшення сортименту винограду в кожній країні, про що свідчать дослідження И.А.Кострикіна, Н.И.Гузуна, Л.П.Трошина, В.О. Волинкіна, Г.Аллевельдта, Р.Айбаха, здавна ведеться як за рахунок використання сортів вітчизняної селекції, так і за рахунок запозичених з інших країн із близькими кліматичними умовами.
На колекційній ділянці лабораторії виноградарства Запорізької сільськогосподарської дослідної станції більше 30 років займаються сортовивченням винограду, як столового, так і технічного напрямку використання. За результатами цих досліджень для виробничих насаджень Запорізької області були виділені такі сорти як Голубок, Степняк, Муромець, Шевченко та інші. В 1996-2000 р. у вивченні перебували сорти Подарунок Магарача, Зала дендь, Квітковий та інші, за результатами якого в Запорізькій області був районований сорт Подарунок Магарача. На цей час з метою розширення спектра вироблення виноградовиноробської продукції в зоні Запоріжжя актуально продовжити підбір сортів винограду нової селекції.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках державної науково-технічної програми “Виноградарство 2001-2005”. Вона є складовою частиною науково-дослідних робіт лабораторії виноградарства Запорізької державної сільськогосподарської дослідної станції та Інституту винограду і вина “Магарач” (державний реєстраційний № 0101U006724).
Мета і завдання досліджень. Метою дійсної дисертаційної роботи є вивчення сортів винограду нової селекції й підбір сортименту високоврожайних, морозо-, мілдью- і оїдіумостійких сортів для впровадження у виробництво в агрокліматичній зоні Запоріжжя, удосконалювання сортового складу виноградних насаджень, за рахунок заміни не відповідних кліматичним умовам Запоріжжя сортів, які не мають високої стійкості до морозів та імунітету до шкідників і хвороб, в зв'язку з чим не забезпечують у даній кліматичній зоні високої рентабельності виноградарської галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ВИНОГРАДУ В УМОВАХ ҐРУНТОВО-КЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЗАПОРІЖЖЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок