Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Рівномірна асимптотична теорія дифракції хвиль на криволінійних імпедансних поверхнях

Рівномірна асимптотична теорія дифракції хвиль на криволінійних імпедансних поверхнях

Назва:
Рівномірна асимптотична теорія дифракції хвиль на криволінійних імпедансних поверхнях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
Іванов Олексій Іванович
УДК 537.874.6
Рівномірна асимптотична теорія дифракції хвиль на криволінійних імпедансних поверхнях
01.04.03 - Радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Звягінцев Анатолій Олександрович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри фізики надвисоких частот
(м. Харків)
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Горобець Микола Миколайович,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри прикладної електродинаміки;
доктор фізико-математичних наук, професор
Носич Олександр Йосипович,
Інститут радіофізики та електроніки імені О. Я. Усикова НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу обчислювальної електродинаміки (м. Харків).
Захист відбудеться 13.06. 2008 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 10.05. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Ф. Ляховський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з напрямків сучасної теорії дифракції, що інтенсивно розвивається, є променеві асимптотичні методи. Вони, завдяки використанню принципу локальності, дозволяють у простій формі отримувати розв’язання задач дифракції зі складними геометричними та фізичними параметрами розсіювачів. Найпростіший з променевих методів – геометрична теорія дифракції (ГТД) на цей час носить завершений характер. Значний внесок у її розбудову зробив Дж. Келлер, який вперше запропонував знаходити дифракційні хвилі у вигляді променевих полів. Значний недолік цього методу полягає у тому, що дифракційні коефіцієнти, отримані у його рамках, є розривними на границях світло-тінь а також на різноманітних каустичних поверхнях. Це не дозволяє використовувати ГТД у багатьох практичних задачах. Найбільш поширена на цей час рівномірна геометрична теорія дифракції (РГТД) не має цього недоліку, проте вона є евристичним методом та відзначається низькою точністю. Тому у роботі для розв’язання поставленої задачі був обраний інший променевий метод – рівномірна асимптотична теорія (РАТ). Вона використовує асимптотичне розв’язання рівнянь Максвела, що дозволяє отримувати результуюче поле з керованою точністю.
Однією з ключових задач РАТ є задача дифракції променевого поля на клині з криволінійними гранями. З використанням розв’язку цієї задачі можна побудувати розв’язок будь-якої двовимірної задачі та цілої низки тривимірних задач дифракції, за умови, що геометричні параметри розсіювача відповідають вимогам променевих методів. На цей час існують аналітичні розв’язки у рамках РАТ для задач дифракції на імпедансному клині з прямими гранями, а також на ідеально провідному клині з криволінійними гранями.
На цей час для моделювання електродинамічних структур, розміри яких набагато перевищують довжину хвиль, переважно використовується РГТД. Застосуванню РАТ у цих задачах заважає малий набір існуючих дифракційних коефіцієнтів та їх надмірна складність. Зокрема, існуючі аналітичні вирази для крайової хвилі при дифракції на криволінійному клині складно застосовні у числових алгоритмах, а для імпедансних граничних умов вони взагалі відсутні. У той же час, ці граничні умови є необхідними для моделювання різноманітних багатошарових метало-діелектричних структур та для ефективного використання РАТ в сукупності з іншими методами обчислювальної електродинаміки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Рівномірна асимптотична теорія дифракції хвиль на криволінійних імпедансних поверхнях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок