Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСЛЕННЯ В ПРОРОСТКАХ КУКУРУДЗИ ЗА УМОВ СОЛЬОВОГО СТРЕСУ

ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСЛЕННЯ В ПРОРОСТКАХ КУКУРУДЗИ ЗА УМОВ СОЛЬОВОГО СТРЕСУ

Назва:
ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСЛЕННЯ В ПРОРОСТКАХ КУКУРУДЗИ ЗА УМОВ СОЛЬОВОГО СТРЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,72 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КУРИЛЕНКО ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 577.1:633.15+58.02
ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСЛЕННЯ В ПРОРОСТКАХ КУКУРУДЗИ ЗА УМОВ СОЛЬОВОГО СТРЕСУ
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі клітинної біології та анатомії рослин Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Палладіна Тетяна Олександрівна,
Інституту ботаніки
ім. М.Г.Холодного НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу клітинної біології та анатомії рослин.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Кучмеровська Тамара Муратівна,
Інститут біохімії
ім. О.В. Палладіна НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу біохімії коферментів;
кандидат біологічних наук
Капустян Андрій Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри фізіології та екології рослин.
Захист відбудеться “22” жовтня 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, пр-т академіка Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “18” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрійчук Т.Р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси пероксидного окислення відіграють важливу роль у метаболізмі всіх живих організмів, у тому числі рослин. Розвиток цих процесів ініціюється активними формами кисню (АФК), серед яких, зокрема, пероксид водню за оптимальних умов виконує роль сигнальної молекули [Bowler C., Fluhr R., 2000, Pastori G.M. Foyer C.H., 2002, Foyer C.H., Noctor G., 2003]. Процеси пероксидного окислення знаходяться у динамічній рівновазі з функціонуванням добре розвиненої в рослинних клітинах системи антиоксидантного захисту, яка представлена антиоксидантними ферментами та неферментними сполуками [Monk L.S. et al., 1989, Larson R.A., 1988].
Посилення процесів пероксидного окислення внаслідок накопичення АФК є неспецифічною відповіддю клітин на вплив негативних факторів, в результаті чого в них виникає окисний стрес [Halliwell B., Gutteridge J.M.C., 1989]. Надлишок АФК у клітинах спричиняє руйнування ліпідів, білків та нуклеїнових кислот, призводячи до накопичення продуктів пероксидного окислення [Владимиров Ю.А., Арчаков А.И., 1972, Мерзляк М.Н., 1989]. Зростання вмісту АФК активує систему антиоксидантного захисту, що дозволяє живим організмам підтримувати окисно-антиоксидантний баланс та адаптуватися до змінених умов існування.
Одним з істотних стресових чинників для рослин є засолення ґрунту, яке перешкоджає сільському господарству в багатьох країнах світу, знижуючи його продуктивність, зокрема на південному сході України.
Сольовий стрес у рослинних клітинах виникає в результаті порушення осмотичної та іонної складових їх гомеостазу, супроводжуючись розвитком вторинного окисного стресу [Zhu J.-K., 2001]. Стресовий стан клітин посилюється через прогресуюче накопичення в них солей, особливо натрію, який є головним токсичним катіоном для метаболізму рослин [Munns R., Termaat A., 1986].
З'ясування перебігу процесів пероксидного окислення та функціонування системи антиоксидантного захисту в тканинах рослин за умов сольового стресу є фундаментальною біохімічною проблемою, актуальність якої зумовлена необхідністю встановлення механізмів адаптації рослинних організмів до впливу засолення, а також до дії інших негативних чинників.
Оскільки досягти значного посилення солестійкості сільськогосподарських культур методами класичної і клітинної селекції виявилося неможливим, вирішення цієї проблеми вбачають у створенні солестійких трансгенних форм та розробці ряду агрозаходів [Amzallag G.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСЛЕННЯ В ПРОРОСТКАХ КУКУРУДЗИ ЗА УМОВ СОЛЬОВОГО СТРЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок