Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обгрунтування раціональних конструктивно технологічних параметрів процесів очистки соняшникової олії від фосфатидів

Обгрунтування раціональних конструктивно технологічних параметрів процесів очистки соняшникової олії від фосфатидів

Назва:
Обгрунтування раціональних конструктивно технологічних параметрів процесів очистки соняшникової олії від фосфатидів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Гальцев Владислав Павлович
УДК 664.692.040.2.086.4
Обгрунтування раціональних конструктивно технологічних параметрів процесів очистки соняшникової олії від фосфатидів
Спеціальність 05.18.12 – процеси та обладнання харчових,
мікробіологічних та фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному аграрному університеті
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Топілін Г.Є,
Одеський державний аграрний університет,
професор кафедри експлуатації та ремонту машино-тракторного парку
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Гладушняк О.К.
Одеська національна академія харчових технологій
доктор технічних наук, доцент
Білонога Ю.Л.,
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Гжицького С.З.
Захист відбудеться 03.07.2008 р. о __14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 при Одеській національній академії харчових технологій, за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій, за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
Автореферат розісланий 30.05.2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., професор К.Г. Іоргачова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рослинні олії, тваринні і риб'ячі жири є базовими продуктами харчування людей, за рахунок яких забезпечується близько 30 % калорійного раціону. Приблизно 77 % загального виробництва олійно жирової продукції складають харчові рослинні олії. За даними Державної митної служби України найбільші об'єми експорту рослинної олії споживають Швейцарія – 27,7 %, Великобританія – 10,9 %, Росія – 10,3 %, Італія – 7,1 %, Алжир – 7,4 %. За даними Мінагрополітики України в загальному експорті аграрної продукції займає – 21 %, зокрема в структурі експорту товарів продовольчої групи - більше – 42 %. За останні роки експорт неочищеної олії дещо знизився. Це пояснюється тим, що, у свою чергу, зріс попит на якісні сорти олії. В той же час відбулися значні зміни в сортових характеристиках насіння соняшнику, в агротехніці його вирощування, в способах переробки насіння і очищення отриманої рослинної олії. Всі ці чинники роблять вплив на якість готового харчового продукту.
У агропромисловому комплексі України функціонує більше 3000 міні-цехів і агропідприємств невеликої потужності з виробництва рослинної олії, як правило, ще не повністю оснащених ефективним устаткуванням для отримання високоякісного продукту. На жаль, вітчизняна промисловість дотепер ще не освоїла серійний випуск малогабаритного устаткування для міні-цехів по виробництву соняшникової олії. Устаткування ж зарубіжного виробництва для цих цілей досить дороге. Наприклад, лінія гідратації з вузлом сушки фосфоліпідної емульсії коштує 100 тис. дол. США.
Отже, виникла проблема створення і упровадження устаткування для отримання якісних сортів олії, в першу чергу, машин і апаратів для витяжки фосфатидів і комплексного очищення олії від різного роду домішок і інших несприятливих речовин, одночасно із дотриманням вимог екології до харчових продуктів і підвищення енергетичної ефективності виробничих процесів. Висловлені міркування і ситуація, що склалася на олійно жировому ринку України, визначили актуальність і основні наукові напрями даної дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до тематичного плану науково – дослідницької роботи Одеського державного аграрного університету (ОДАУ) на 2001 – 2005 р. р. (державний реєстраційний номер – 010121008026) і Програмою розвитку Одеської області «Регіональна ініціатива 2002 – 2006 р.», п.14.3.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є створення гідродинамічного коагулятора для фосфатидів і гідрофільних домішок, технологічного устаткування для підвищення ефективності процесу гідратації соняшникової олії на основі фізичного методу при температурах не більше 60 єС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Обгрунтування раціональних конструктивно технологічних параметрів процесів очистки соняшникової олії від фосфатидів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок