Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ТА УПРАВЛІННЯ БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ АЕС З ВВЕР

СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ТА УПРАВЛІННЯ БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ АЕС З ВВЕР

Назва:
СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ТА УПРАВЛІННЯ БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ АЕС З ВВЕР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,04 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕМЧЕНКО ВЛАДИСЛАВ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 621.181.6:62-5
СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ТА УПРАВЛІННЯ БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ АЕС З ВВЕР
05.13. 07 – автоматизація технологічних процесів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматизації теплоенергетичних процесів Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки.
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор
Тодорцев Юрій Костянтинович,
Одеський національний політехнічний університет,
завідуючий кафедрою автоматизації
теплоенергетичних процесів.
Офіційні опоненти:
1.
Доктор технічних наук, професор Дуель Михайло Олександрович, Харківський науково-дослідний інститут комплексної автоматизації, замісник директора з наукової роботи.
2.
Доктор технічних наук, професор Ладанюк Анатолій Петрович, Київський Державний університет харчових технологій, завідуючий кафедрою автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.
3. Доктор технічних наук, професор Коханський Анатолій Йосипович, Одеська державна морська академія, завідуючий кафедрою автоматизацїї суднових паропотужних установок.
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”.
Захист відбудеться 11.10.2001 р. о 13-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного політехнічного університету.
Автореферат розісланий 04.09.2001 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради ______________ Ямпольський Ю.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Основу енергетики України складають теплові (ТЕС), атомні (АЕС) і гідравлічні електростанції. Частка атомних електростанцій у загальній сумі встановлених потужностей України складає 24 %. Однак частка АЕС у загальному виробництві електроенергії в останні роки зростає. Так, у 1994 р. частка атомних станцій у виробництві електроенергії склала 34.2 %, в 1995 році - 36.6 %, а в 1999 - 46.7 %. В періоди зимового максимуму ці показники доходять до 46 %. Це пов'язано з економічними труднощами в Україні і обмеженими можливостями ТЕС в закупці енергоресурсів (вугілля, мазуту, газу). Незважаючи на нестачу коштів на закупку палива для атомних енергоблоків, АЕС продовжують нарощувати виробництво електроенергії. Саме ця галузь електроенергетики у пікові періоди є основою збереження енергосистеми країни.
Основу ядерної енергетики України складають двоконтурні енергоблоки потужністю 440 і 1000 МВт з водо-водяними реакторами типу ВВЕР. Експлуатація таких енергоблоків здійснюється за допомогою автоматизованих систем управління і застосуванням інформаційно-обчислювальних систем “Комплекс-Уран” і “Комплекс ТІТАН-2”. Вдосконалення автоматизованих систем управління технологічними процесами енергоблоків АЕС є найважливішим засобом підвищення ефективності і надійності АЕС. Нинішнім часом на всіх АЕС України у зв'язку з виробленням ресурсу у багатьох технічних засобах АСУ ТП проводиться їхня модернізація.
Досвід експлуатації сучасних АСУ ТП показав їх достатньо високу надійність, однак проблема підвищення точності, безпеки і надійності функціонування сучасних АСУ ТП ще досі залишається. Це може бути досягнуто, зокрема, за рахунок таких чинників:
- використання в системі промислових ПЕОМ на основі мережевих структур;
- розширення функціональних можливостей системи;
- вдосконалення технічної структури і програмного забезпечення;
- підвищення точності локальних систем контролю;
- вдосконалення алгоритмів управління і застосування сучасних засобів і принципів управління та ін.
Актуальність теми
Безпека ядерної енергетичної установки з реактором типу ВВЕР великою мірою визначається надійністю роботи та ефективністю управління барабанним парогенератором (ПГ), який повинен забезпечувати надійне відведення теплоти від першого контуру в нормальних і аварійних режимах, а також генерацію пари з заданою вологістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ТА УПРАВЛІННЯ БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ АЕС З ВВЕР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок