Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НИЗЬКОЕНЕРГЕТИЧНІ ЛАЗЕРНІ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЇ В ТВАРИННИЦТВІ

НИЗЬКОЕНЕРГЕТИЧНІ ЛАЗЕРНІ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЇ В ТВАРИННИЦТВІ

Назва:
НИЗЬКОЕНЕРГЕТИЧНІ ЛАЗЕРНІ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЇ В ТВАРИННИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,48 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА імені ПЕТРА ВАСИЛЕНКА
ЛИСИЧЕНКО МИКОЛА ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 636.083:615.849.19
НИЗЬКОЕНЕРГЕТИЧНІ ЛАЗЕРНІ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЇ
В ТВАРИННИЦТВІ
05.09.16 – електротехнології та електрообладнання
в агропромисловому комплексі
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2006
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка Міністерства аграрної політики України.
Науковий консультант: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, академік УААН,
професор Мартиненко Іван Іванович,
Національний аграрний університет.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Щур Ігор Зенонович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри автоматизованого електроприводу;
доктор технічних наук, професор Червінський Леонід Степанович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри електрифікованих технологій в аграрному виробництві імені проф. С.П.Бондаренка;
доктор технічних наук, професор Кучін Лев Федорович, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, професор кафедри загальної електротехніки.
Провідна установа:
Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” УААН Мінагрополітики України.
Захист відбудеться 08 червня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.832.01 в Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці в Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка.
Автореферат розісланий 06 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Д.Черенков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сільське господарство України в останні роки переживає глибоку кризу. Так, при переході до ринкових умов господарювання зменшилось виробництво продукції тваринництва (м’ясо птиці з 0,7 до 0,25 млн.т, м’ясо свинини з 1,35 до 0,6 млн.т, молоко з 23,0 до 13,0 млн.т.), що пов’язане зі зменшенням поголів’я та його продуктивністю. Аналіз літератури та досвід країн Європи з розвинутою галуззю тваринництва (Голландія, Німеччина, Данія) свідчить, що перспективним є екстенсивний шлях розвитку, тобто не просте нарощування поголів’я, а максимальне підвищення продуктивності тварин і птиці.
Відома роль оптичного випромінювання в рішенні проблеми підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва взагалі і продуктивності біологічних об’єктів (БО) у тваринництві зокрема. Оптичні електротехнології в тваринництві використовуються як важливий інструмент у формуванні необхідних параметрів мікроклімату і мають безпосередній вплив на фізіологічний стан організму тварин і птиці, від рівня якого залежить ефективність сільськогосподарського виробництва. Однак, рішення питань оптимізації впливу оптичного випромінювання в існуючих СТУ та ОСТУ майже вичерпали свої можливості на даному етапі розвитку техніки.
Подальший розвиток оптичних електротехнологій слід пов’язувати з інформаційним рівнем впливу завдяки використанню джерел когерентного оптичного випромінювання на БО в тваринництві з метою активізації до необхідного рівня і протягом потрібного часу окремих біохімічних і фізіологічних процесів в організмі тварин і птиці. Накопичений досвід у вивченні чутливості БО різного рівня організації (від клітини до цілісного організму) до низькоенергетичного когерентного оптичного випромінювання (лазера) – показує, що в руках інженера з’явився сучасний інструмент індивідуального, адресного керування основними фізіологічними функціями живого організму з метою спрямованої мобілізації внутрішніх, генетично закладених у процесі селекції або племінної роботи, ресурсів організму у необхідний час доби, сезону, періоду вирощування або утримання протягом визначеного терміну і узгодження з основними технологічними процесами в тваринницькому приміщенні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: НИЗЬКОЕНЕРГЕТИЧНІ ЛАЗЕРНІ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЇ В ТВАРИННИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок