Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕМІСІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ФІЗИКА ПРОЦЕСІВ В ЛАЗЕРНІЙ ПЛАЗМІ ГАЛІЮ, ІНДІЮ, СВИНЦЮ, СУРМИ І СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ

ЕМІСІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ФІЗИКА ПРОЦЕСІВ В ЛАЗЕРНІЙ ПЛАЗМІ ГАЛІЮ, ІНДІЮ, СВИНЦЮ, СУРМИ І СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
ЕМІСІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ФІЗИКА ПРОЦЕСІВ В ЛАЗЕРНІЙ ПЛАЗМІ ГАЛІЮ, ІНДІЮ, СВИНЦЮ, СУРМИ І СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧУЧМАН МИХАЙЛО ПЕТРОВИЧ
Індекс УДК
533.9:539.621.375.826
ЕМІСІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ФІЗИКА
ПРОЦЕСІВ В ЛАЗЕРНІЙ ПЛАЗМІ ГАЛІЮ, ІНДІЮ,
СВИНЦЮ, СУРМИ І СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ
01.04.04 - фізична електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород - 2005
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Ужгородському національному університеті,
кафедра квантової електроніки,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, старший
науковий співробітник, провідний науковий
співробітник Проблемної науково-дослідної
лабораторії фізичної електроніки,
Ужгородський національний університет Шуаібов Олександр Камілович
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший
науковий співробітник, провідний науковий
співробітник відділу газової електроніки,
Інститут фізики НАН України Щедрін Анатолій Іванович
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник відділу
квантової електроніки,
Інститут електронної фізики НАН України Шпеник Юрій Оттович
Провідна установа: Львівський національний університет
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра фізичної електроніки, МОН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “_14_” __жовтня__ 2005 р. о _14_ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К.61.051.01 при Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд. 181.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 9).
Автореферат розісланий “_2_” __вересня__ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук, професор Блецкан Д. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Лазери відносяться до найточніших та найбільш універсальних інструментів для обробки та аналізу матеріалів. Лазерне випромінювання використовують при зварюванні, різанні, легуванні, модифікації структури, стимулюванні хімічних реакцій, літографії, в джерелах заряджених частинок, при виготовленні приладів мікро- та наноелектроніки, для очистки поверхні та мікрошліфовки, при лазерній діагностиці та лазерному спектральному аналізі матеріалів, напиленні тонких плівок, при утворенні фулеренів, нанотрубок, фракталів і кластерів, в біології та медицині тощо. Особливо гостро проблема взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з речовиною постала в останні роки внаслідок впровадження нанотехнологій при виготовленні великих інтегральних схем, з метою зменшення розмірів та збільшення швидкодії персональних комп’ютерів. При цьому, необхідно знати наслідки дії лазерного променя на тверде тіло та локалізувати його руйнування. Іншим напрямком досліджень впливу потужного лазерного випромінювання на тверде тіло є виявлення особливостей його руйнування, вплив специфіки руйнування на вміст іонізованих та збуджених атомів в утвореній плазмі, виявлення можливостей збільшення чутливості лазерного спектрального аналізу і одержання інформації про структуру твердого тіла. Дослідження структури, складу та процесів в лазерному ерозійному факелі є важливим також з огляду на перспективність одержання тонких плівок методом імпульсного лазерного напилення. Таким чином, можна одержувати ряд властивостей матеріалу плівки підбором умов напилення, матеріалу мішені та підставки. Особливу вагу має знання параметрів такої плазми, які значною мірою визначають якість плівки. Особливо це стосується багатокомпонентних халькогенідних матеріалів, для яких гостро стоїть питання стехіометрії та структури, а дослідження для цього напрямку в літературі дуже малочисельні. Застосування ж плівок таких матеріалів є надзвичайно різноманітне: сонячні елементи, лазерні діоди, різноманітні детектори та перетворювачі енергії, нелінійні кристалічні структури та світлофільтри. Необхідність дослідження спектрального складу випромінювання лазерної плазми та змін інтенсивності випромінювання при розльоті плазмового факела зумовлена також виявленням можливостей встановлення зворотного зв’язку і автоматизації контролю технологічних процесів, де має місце утворення лазерної плазми, а особливо при лазерному напиленні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕМІСІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ФІЗИКА ПРОЦЕСІВ В ЛАЗЕРНІЙ ПЛАЗМІ ГАЛІЮ, ІНДІЮ, СВИНЦЮ, СУРМИ І СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок