Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРВІСНЕ НАГРОМАДЖЕННЯ КАПІТАЛУ В УМОВАХ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНОЇ ЕКОНОМІКИ

ПЕРВІСНЕ НАГРОМАДЖЕННЯ КАПІТАЛУ В УМОВАХ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ПЕРВІСНЕ НАГРОМАДЖЕННЯ КАПІТАЛУ В УМОВАХ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
ДЗЮБА НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 330.146
ПЕРВІСНЕ НАГРОМАДЖЕННЯ КАПІТАЛУ
В УМОВАХ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 — економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Національного університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор Петрова Катерина Яківна, начальник кафедри економічної теорії Національного університету внутрішніх справ МВС України, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Задорожний Григорій Васильович, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України;
кандидат економічних наук, доцент Максименко Яна Анатоліївна, доцент кафедри загальної економічної теорії Національного технічного університету "ХПІ" Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Провідна установа: Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться 14 червня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, , ауд. V-67
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 
Автореферат розісланий 14 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається трьома обставинами: по-перше, масштабами первісного нагромадження капіталу (ПНК), по-друге, його роллю у формуванні економіки ринкового типу, по-третє, слабкою розробленістю зазначеної проблеми.
Нині ПНК охопило всі сфери економічного життя суспільства. Цей процес так чи інакше пов’язаний з усіма найбільш значущими перетвореннями, що відбуваються в постсоціалістичних економіках. Більш того, можна констатувати, що переважна частина системних змін проходить під впливом ПНК, яке здатне гальмувати одні з них і стимулювати інші.
Сфера дії ПНК не обмежується економікою. Вона поширюється також і на політичні (лобіювання корпоративних інтересів, політична боротьба за контроль над фінансовими потоками) та соціальні (формування нової соціальної структури) процеси, що мають місце у транзитивному суспільстві.
Незважаючи на суттєву роль ПНК у системній перебудові, цей процес є ще недостатньо дослідженим. Можливо, причина ігнорування проблеми ПНК вітчизняними економістами полягає в тому, що вона асоціюється виключно з марксистською тематикою. Дійсно, К. Маркс зробив найвагоміший внесок у вивчення ПНК. Вчені, які зверталися до цієї проблеми у подальшому (Дольська А.А., Козловський Є.С., Круз А.М., Полянський Ф.Я. та інші), спиралися на положення, викладені у ХХІV розділі І тому "Капіталу". Проте вони аналізували переважно національні особливості ПНК в процесі ринкової трансформації класичного типу, яка у свій час мала місце у промислово розвинутих країнах. Тому їх праці можна скоріше віднести до досліджень з економічної історії, ніж з економічної теорії.
Однак сьогодні вивчення ПНК знов набуває актуальності, незважаючи на зміну ідеологічних настанов. Не можна і небезпечно залишати недослідженим один з найсуттєвіших процесів, що відбуваються в постсоціалістичних економіках, оскільки це заважає чітко зрозуміти сутність системних змін і мінімізувати ті негативні ефекти, які неминуче виникають під час ринкових перетворень.
Разом з тим, не можна сказати, що проблема ПНК взагалі не порушується у сучасних дослідженнях транзитивної економіки. Окремі її аспекти розглядають у своїх роботах вітчизняні вчені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПЕРВІСНЕ НАГРОМАДЖЕННЯ КАПІТАЛУ В УМОВАХ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок