Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕСХАТО-ХІЛІАСТИЧНИХ КОНЦЕПТІВ ПРОТЕСТАНТСЬКОЇ ТЕОЛОГІЇ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕСХАТО-ХІЛІАСТИЧНИХ КОНЦЕПТІВ ПРОТЕСТАНТСЬКОЇ ТЕОЛОГІЇ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕСХАТО-ХІЛІАСТИЧНИХ КОНЦЕПТІВ ПРОТЕСТАНТСЬКОЇ ТЕОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,13 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ДОКАШ Віталій Іванович
УДК 274-175
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕСХАТО-ХІЛІАСТИЧНИХ
КОНЦЕПТІВ ПРОТЕСТАНТСЬКОЇ ТЕОЛОГІЇ
Спеціальність 09.00.11 - релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділенні релігієзнавства
Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор Яроцький Петро Лаврентійович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Бондаренко Віктор Дмитрович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач
кафедри культурології;
доктор філософських наук Єленський Віктор Євгенович, Київське бюро радіо “Вільна Європа” / радіо “Свобода”, керівник;
доктор філософських наук, професор Саух Петро Юрійович, Житомирський державний університет імені Івана Франка, ректор.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра релігієзнавства, м.Київ.
Захист відбудеться 26 червня 2007 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 24 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Бучма О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У всі часи людина прагнула осмислити минуле, усвідомити сьогодення, заглянути в майбутнє. Особливо підсилюються ці устремління в переломні епохи історії, оскільки мова йде про екзистенційні виміри буття людей з їхніми очікуваннями та буттєвими потребами. Повсякденні сучасні реалії: нечувані досі хвороби, голод, війни, тероризм та екологічні катастрофи викликають почуття невпевненості у майбутньому, які підсилюються усвідомленням одинокості й відчуженості особи; проблема смерті висуває низку сотеріологічно-екзистенційних рефлексій.
Загострення соціальних протиріч і духовних криз, природні катаклізми, які виступають у формі глобальних проблем сучасності, ставлять питання про шляхи їх розв’язання, що й актуалізує різноманітні віщування про майбутнє людства. Необхідність певним чином означити майбутнє як форму реалізації мрій та очікувань викликає особливий інтерес до есхатології як вчення про кінець і мету історії та міленіалістських концепцій, що обіцяють повернення утраченого раю і безсмертя в Тисячолітньому Царстві після кінця існуючої “злої системи речей”. Саме тому упродовж останніх десятиліть не перестає збільшуватися кількість праць з проблем релігійної і світської футурології, які пропонують різноманітні шляхи розв’язання екзистенційних проблем людського буття.
Дослідження еволюції есхато-хіліастичних концептів покликане дати відповідь на цілий комплекс пов’язаних з релігією питань, як виповнювальним чинником буттєвих станів людини та з формуванням есхатологічних очікувань, які, в свою чергу, стають сенсотворними, визначають лінію поведінки особи в соціумі. Такий підхід дозволяє вивчити механізм трансформації есхатологічного комплексу ідей та їх переростання у поведінкові нормативи.
Знання шляхів та засобів формування есхатологічних настроїв в ситуації цивілізаційних криз, як і переходу апокаліптичних уявлень у смисложиттєві цінності, сприяє нейтралізації настроїв соціальної апатії та песимізму у певної частини населення, а водночас дозволяє суспільству мінімізувати ті функції релігії, які використовуються окремими конфесійними спільнотами для нагнітання апокаліптичного алармізму. Відтак, цей напрямок досліджень є актуальною науковою проблемою і потребує належної уваги до нього релігієзнавців.
Проблема есхато-хіліазму в академічному релігієзнавстві, за винятком праць з аналізу деяких пізньопротестантських течій, малодосліджена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕСХАТО-ХІЛІАСТИЧНИХ КОНЦЕПТІВ ПРОТЕСТАНТСЬКОЇ ТЕОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок