Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ГІДРАЗИНОЛІЗУ ПОХІДНИХ 1,4-ДИГІДРОПІРИДИН - ТА ПІРИДИНДИКАРБОНОВИХ КИСЛОТ

ОСОБЛИВОСТІ ГІДРАЗИНОЛІЗУ ПОХІДНИХ 1,4-ДИГІДРОПІРИДИН - ТА ПІРИДИНДИКАРБОНОВИХ КИСЛОТ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ГІДРАЗИНОЛІЗУ ПОХІДНИХ 1,4-ДИГІДРОПІРИДИН - ТА ПІРИДИНДИКАРБОНОВИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
уКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Воєвудський Максим Вадимович
УДК.547.311+547.295.71
ОСОБЛИВОСТІ ГІДРАЗИНОЛІЗУ ПОХІДНИХ
1,4-ДИГІДРОПІРИДИН - ТА ПІРИДИНДИКАРБОНОВИХ КИСЛОТ
02.00.03-органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії хімічного факультету Дніпропетровського національного університету. Міністерства освіти і науки України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК кандидат хімічних наук, доцент
Нестерова Олена Юріївна
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедрою хімії та хімічної технології
високомолекулярних сполук
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор хімічних наук, професор
Бурмістров Костянтин Сергійович
Український державний хіміко-технологічний університет, професор кафедри фізичної хімії
кандидат хімічних наук,
старший науковий співробітник
Феденко Володимир Савелійович
Дніпропетровський національний університет, науково-дослідний інститут біології, відділ молекулярної біології, старший науковий співробітник
ПРОВІДНА УСТАНОВА Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України, відділ нітрогеновмісних гетероциклічних сполук, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 19 ” квітня 2007р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.03при Українському державному хіміко-технологічного університеті за адресою: Україна, 49005, м.Дніпропетровськ, просп. Гагаріна,8.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна,8.
Автореферат розісланий “15” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради Шевцова К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гідразиди карбонових кислот займають особливе місце серед похідних гідразину. Вони використовуються в медицині як лікарські препарати, в першу чергу протитуберкульозної дії; у сільському господарстві – як регулятори й стимулятори росту рослин та інсектициди; в аналітичній хімії – як аналітичні реагенти для аналізу органічних і неорганічних сполук; в органічному синтезі – як базові речовини для синтезу різних гетероциклічних систем (оксадіазолів, тіадіазолів та ін.). Гідразиди дикарбонових кислот знайшли широке застосування як мономери для отримання цілої низки цінних полімерних матеріалів: штучних замінників шкіри, термостійких волокон і покриттів, пластифікаторів.
Інтенсивний розвиток хімії гідразидів, а також перспективи їх практичного використання призводять до необхідності глибокого вивчення особливостей гідразинолізу похідних ароматичних і гетероциклічних карбонових кислот. Особливу увагу привертає реакційна здатність заміщених гідразидів карбонових кислот і можливість прогнозування напрямку перебігу реакції гідразинолізу або перегідразинолізу за умов наявності в молекулі різних функціональних груп. В даний час лише в декількох літературних джерелах наведені результати дослідження гідразинолізу сполук, що містять два та більше реакційноздатних центри різної природи.
Зручними об'єктами для вивчення гідразинолізу гетероциклічних поліфункциональних сполук є естери 2,6-диметил-4[R]-1,4-дигідропіридин-3,5-дикарбонової кислоти (естери Ганча) та їх ароматичні аналоги, які дозволяють виконати порівняльний аналіз реакційної здатності естерних груп в піридиновому та дигідропіридиновому кільцях, отримати в одній молекулі декілька реакційних центрів і порівняти реакційну здатність у реакції гідразинування естерної групи з діацилгідразинною, гідразонною, дитіокарбазидною та іншими функціональними групами.
Оскільки гідразиноліз похідних піридиндикарбонових кислот детально не вивчався і явно недостатньо інформації, що стосується теоретичних і практичних аспектів процесу гідразинування – дослідження, що здійснюють в даній області хімії, є досить актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є частиною робіт, виконаних у рамках держбюджетної теми “Розробка теоретичних основ синтезу та аналізу азот- та сірковмісних гетероциклів з метою отримання нових біологічно активних сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ГІДРАЗИНОЛІЗУ ПОХІДНИХ 1,4-ДИГІДРОПІРИДИН - ТА ПІРИДИНДИКАРБОНОВИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок