Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Володимир Горовиць в КУЛЬТУРНОМУ середовищі Києва кінця ХІХ – початку ХХ століття

Володимир Горовиць в КУЛЬТУРНОМУ середовищі Києва кінця ХІХ – початку ХХ століття

Назва:
Володимир Горовиць в КУЛЬТУРНОМУ середовищі Києва кінця ХІХ – початку ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,33 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА музична академія України
ім. П.І.Чайковського
Зільберман Юрій Абрамович
УДК 78.03(477)
Володимир Горовиць
в КУЛЬТУРНОМУ середовищі Києва кінця ХІХ – початку ХХ століття
Спеціальність 17.00.01 – Теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та теорії культури Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Тишко Сергій Віталійович,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського,
завідуючий кафедрою історії та теорії
культури (Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, доцент
Шип Сергій Васильович,
Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової,
в.о. професора кафедри теорії музики і
композиції (Одеса)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Полусмяк Ірина Михайлівна,
Харківський державний інститут мистецтв
ім. І.П.Котляревського,
доцент кафедри теорії музики (Харків)
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України,
відділ культурології та етномистецтвознавства.
Захист відбудеться "_24_" _березня_ 2004 р. о 1530 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського, за адресою: м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, 2-й поверх, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.
Автореферат розісланий "_20_" _лютого_ 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Сьогодні не викликає бодай жодних сумнівів той воістину унікальний внесок, що його зробив у розвиток світової виконавської майстерності В.С.Горовиць - один з видатних піаністів ХХ століття. Ніхто зі знаних дослідників його творчості не попускався нагодою зауважити, що піаніст народився в Україні, що у Києві пройшли його дитинство та юність. Разом з тим, саме київський період життя музиканта досліджений значно гірше, аніж інші, що мають відношення вже до років еміграції. На тлі повної відсутності значних досліджень вітчизняних музикознавців монографії іноземних авторів саме у цій рештці грішать кричущими помилками, вони вкрай скупі за обсягом досліджуваного матеріалу, інколи засмучують вітчизняного читача незнанням реалій життя України початку ХХ століття. Як результат – такий важливий етап біографії В.Горовиця, як формування засад творчої особистості, фортепіанного стилю та ін., досліджений дуже збіднено. А це, у свою чергу, не може не позначитися на цілісному уявленні про творчі шляхи та спадок видатного піаніста. Окрім цього, до сьогодні недостатньо досліджений вплив "культурного ландшафту" Києва початку минулого століття – у всій неповторності його соціальної, природної, архітектурної, музичної "аури" – на творчу біографію В.Горовиця. "Білими плямами" залишаються його родовід, стосунки, що склалися у родині та її приналежність до музичної культури міста, людське оточення юного піаніста – друзі родини, співучні та наставники.
Системне вивчення усіх вищезгаданих факторів допоможе краще зрозуміти В.Горовиця як вітчизняного музиканта, з‘ясувати генезу багатьох фундаментальних рис його піанізму, поглибити наші уявлення про особистість художника, по-новому інтерпретувати факти більш пізніх періодів його біографії і, зрештою, відкрити перспективи для нових досліджень.
Об‘єктом дослідження є культурне середовище Києва кінця ХІХ початку ХХ століть як фактор, що формував особистість, художні пріоритети, музичний професіоналізм, риси виконавського стилю В.Горовиця.
Предметом дослідження є творче формування В.Горовиця – видатного піаніста-віртуоза - в роки його дитинства, юнацтва та молодості (1903–1923 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Володимир Горовиць в КУЛЬТУРНОМУ середовищі Києва кінця ХІХ – початку ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок