Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
ПЕРШКО Лариса Олександрівна
УДК 330.111. 4 : 332. 154 + 338. 434
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: | доктор економічних наук,
член-кореспондент УААН
Лупенко Юрій Олексійович,
заступник начальника Головного управління з питань економічної політики Адміністрації Президента України
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
доктор економічних наук, професор
Лайко Петро Афанасійович,
ректор Інституту післядипломної освіти Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
кандидат економічних наук, доцент
Зіновчук Наталія Василівна,
Інститут підприємництва та сучасних технологій Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри фінансів
Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, м. Дніпропетровськ |
Захист відбудеться 19 січня 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, к. 212).
Автореферат розісланий 17 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук |
Н.Л. Жук |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. В ринкових умовах своєчасне забезпечення підприємств достатніми та дешевими фінансовими ресурсами є вирішальним для ефективного ведення виробництва і потребує виваженої політики суб’єктів господарювання щодо вибору форм та методів фінансування, збалансування його за джерелами, обсягами та строками тощо. Така політика має враховувати особливості діяльності підприємств і базуватися на методах, найприйнятніших для тієї чи іншої сфери. Тому вона вимагає глибокого теоретичного обгрунтування та практичної розробки з тим, щоб забезпечити високу ефективність діяльності й мінімізувати ризики підприємств. Особливо це важливо для сільськогосподарської сфери, де поряд із загальними чинниками зовнішнього і внутрішнього впливу діють специфічні, зокрема, сезонний характер потреби в коштах, невисокий рівень їх віддачі, недостатній розвиток інфраструктури фінансування та ін.
Окремі аспекти організації фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств грунтовно висвітлені в сучасній економічній літературі. Це стосується, зокрема, наукових публікацій В. Алексійчука, В. Амбросова, В. Андрійчука, І. Баланюка, І. Бланка, П. Буряка, О. Василика, В. Грушка, М. Дем’яненка, П. Лайка, М. Маліка, В. Опаріна, Б. Пасхавера, А. Поддєрьогіна, Д. Полозенка, П. Саблука, В. Ситника, А. Чупіса, О. Шпичака та інших вчених. У їх працях обгрунтовується система правового забезпечення, управління, ціноутворення, оподаткування, формування фінансових інституцій для агропромислових підприємств.
Більшість дослідників розглядають окремо економічні, організаційні, господарські, фінансові аспекти фінансового забезпечення, що обмежує можливості комплексного розв’язання проблеми. Недостатня увага приділяється визначенню теоретичних засад функціонування організації фінансового забезпечення розвитку і діяльності сільськогосподарських підприємств як єдиної комплексної системи, особливо з урахуванням регіональних особливостей України. Цим зумовлюється актуальність теми дисертаційного дослідження для науки і практики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснювалося у відповідності до тематичного плану науково-дослідних робіт Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, зокрема в межах таких тем: “Розробити методологічні та організаційно-економічні засади розвитку підприємництва та кооперації в агропромисловому виробництві” (номер державної реєстрації 0196U6303, 1996-2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок