Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,03 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ім. І. Ф. Кураса
ТАТАРЕНКО Тетяна Михайлівна
УДК 323.174:342.25
РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
Спеціальність 23.00.02 – Політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України у відділі етнополітології.
Науковий консультант | доктор політичних наук, професор
Майборода Олександр Микитович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім.І.Ф.Кураса НАН України, заступник директора
Офіційні опоненти |
доктор політичних наук
Некряч Анастасія Іванівна,
Інститут міжнародних відносин Київського міжнародного університету, директор
доктор соціологічних наук, професор
Шульга Микола Олександрович,
Інститут соціології НАН України, заступник директора з наукової роботи
доктор політичних наук, професор
Головченко Володимир Іванович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, професор кафедри країнознавства
Провідна установа | Інститут держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
Захист відбудеться “19” червня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8.
Автореферат розісланий “16” травня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук Г. І. Зеленько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування глобальної соціально-економічної системи на межі XX – XXI століть посилює дію загальних інтеграційних процесів, зумовлює нові підходи в дослідженні проблем еволюції та ролі держави як міжнародного інституту. Глобалізація, заснована на розвитку інформаційних технологій, створила нові умови для руху капіталу, лібералізації економічних режимів і процесів регіоналізації. Сьогодні переважає тенденція, коли регіони і території, інтегровані в регіональні політичні й економічні системи, прагнуть до розширення своїх прав, підсилення ролі в структурі суспільного поділу праці. На перший план виступають регіони та міжрегіональні інтереси, котрі сприяють утворенню різних регіональних ідентичностей та регіональній трансформації самого інституту держави, припускають переоцінку критеріїв домінування його ролі у процесі соціального розвитку, можливостей ефективно використовувати свої економічні та етнокультурні функції.
Зростання ролі регіонального чинника актуалізувало проблему формування концептуально-методологічних засад державно-територіального будівництва, дослідження закономірностей, чинників, що визначають ті або інші моделі регіонального структурування держави. Важливу роль відіграє безпосередньо територіальний простір, його географічні, економічні, поселенські, демографічні, етнокультурні параметри. У процесі регіоналізації еволюційно формується внутрішня політико-територіальна асиметрія у відносинах "центр – регіон", відповідно до якої регіони з урахуванням територіальних особливостей можуть одержувати особливий автономний статус і повноваження у сфері самоврядування та впливу на державну політику. Регіони стають учасниками політичного процесу, спостерігається тенденція їх політичної суб’єктивізації з вираженою регіональною самосвідомістю, інтересами і потребами. Сучасні підходи до проблеми регіоналізму припускають встановлення та підтримку балансу пріоритетів, інтересів усіх сторін соціального організму, поєднання централізованих і децентралізованих засобів розв’язання завдань регіонального розвитку. З досвіду європейських країн у перехідний період виникає необхідність проведення державної політики щодо регулювання внутрішніх територіальних проблем, реформування системи управління й адміністративно-територіального устрою, свідомого інформаційного забезпечення з урахуванням особливостей етнополітичного і територіального простору країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок