Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інституційна підтримка розвитку малого підприємництва в регіоні

Інституційна підтримка розвитку малого підприємництва в регіоні

Назва:
Інституційна підтримка розвитку малого підприємництва в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Заплатинський Маркіян Володимирович
УДК 332.1:334.7:330.837
Інституційна підтримка розвитку
малого підприємництва в регіоні
Спеціальність: 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Войнаренко Михайло Петрович,
Хмельницький національний університет,
проректор;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Пушак Ярослав Ярославович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Захист відбудеться 26 березня 2008 р. об 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 26 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Проведення системних реформ, які охоплюють різні аспекти економічного життя регіонів України, потребує науково-обґрунтованого концептуального інструментарію, який би найадекватніше відображав специфіку функціонування господарства нашої держави. Важливою складовою реформування повинно бути створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, формування цивілізованого підприємницького середовища в кожному регіоні держави, яке б відповідало загальносвітовим і європейським стандартам.
Використання різних концептуальних підходів до регулювання підприємницької діяльності в країні та регіонах не привело до очікуваних соціальних та економічних результатів. Це призводить до пошуків шляхів і способів реформування економіки на засадах ініціювання підприємницької ініціативи, перетворення підприємництва у головний чинник стабільного економічного розвитку.
Дослідженню особливостей розвитку підприємництва в Україні присвячені наукові праці О. Амоші, В. Бабича, В. Базилевича, О. Барановського, Г. Башнянина, Л. Безчасного, П. Бєлєнького, М. Білик, О. Білоруса, Є.Бойка, Б. Буркинського, З. Варналія, М. Войнаренка, В. Геєця, М. Долішнього, В. Загорського, М. Козоріз, В. Гриньової, О. Кузьміна, Є. Крикавського, І. Лукінова, А. Мельник, В. Мікловди, І. Михасюка, А. Мороза, О. Онищенка, Я. Побурка, І. Тивончука, А. Філіпенка, М. Чумаченка, А. Чухна, С. Юрія, С. Яковлєва, В. Яцкова та ін.
Проте, незважаючи на значну кількість наукових публікацій потребують подальшого розроблення проблеми формування моделей регіонального управління малим підприємництвом, особливо із застосуванням інституційного підходу з метою підвищення конкурентоспроможності підприємств та сприяння економічному розвиткові регіонів держави.
Крім того, процеси становлення і розвитку підприємницького сектору економіки регіонів потребують від державних органів науково обґрунтованих управлінських рішень, які б спиралися на сучасні теоретичні і методичні розробки вчених з проблем формування сприятливого інституційного середовища розвитку малого підприємництва. Це передбачає використання у регіональній економіці теоретичних та методологічних ідей інституціоналізму.
Актуальність і наукова значимість окреслених проблем зумовили вибір теми дисертаційної роботи, предмет і об’єкт, мету та конкретні завдання дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках науково-дослідних тем, які були виконані в Інституті регіональних досліджень НАН України: “Механізми реалізації регіональної політики в умовах формування національної економіки” (№ державної реєстрації 0100U002572), “Регіональні суспільні системи: організаційно-економічний механізм їх формування і розвитку в умовах соціально-орієнтованої ринкової економіки” (№ державної реєстрації 0104U005507).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Інституційна підтримка розвитку малого підприємництва в регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок