Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Cорбційно–спектрометричне і тест–визначення bi, cr, Fe, mn, Mо, U, I та аніонних пар силікагелями, МодифіковаНими час

Cорбційно–спектрометричне і тест–визначення bi, cr, Fe, mn, Mо, U, I та аніонних пар силікагелями, МодифіковаНими час

Назва:
Cорбційно–спектрометричне і тест–визначення bi, cr, Fe, mn, Mо, U, I та аніонних пар силікагелями, МодифіковаНими час
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВЕРБА ВАЛЕНТИНА ВІКТОРІВНА
УДК 543.41:543.42.062:546.157:546.717: 546.723:
546.766:546.776:546.87:546.791:547.269.3
Cорбційно–спектрометричне і тест–визначення
bi, cr, Fe, mn, Mо, U, I та аніонних пар силікагелями,
МодифіковаНими час
02.00.02. – аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Сухан Василь Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Самчук Анатолій Іванович,
Інститут геохімії, мінералогії
та рудоутворення НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Демченко Віктор Якович,
Інститут колоїдної хімії та хімії води
імені А.В.Думанського НАН України,
старший науковий співробітник
 
Захист відбудеться “25” лютого 2008 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, ВХА.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м.Київ, вул.Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “23” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Іщенко О.В
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом активізувалися роботи по створенню, дослідженню та практичному застосуванню сорбційно-спектрометричних (СС) та візуально-тестових (ВТ) методів визначення мікрокількостей іонів металів, неорганічних аніонів та органічних сполук на основі твердофазних реагентів (ТР), насамперед, для екоаналітичного моніторингу. Переваги таких методів очевидні: простота використання; низька межа виявлення (МВ), що обумовлено можливістю концентрування; широкий вибір сорбентів і аналітичних реагентів для іммобілізації їх на поверхні; екологічна безпечність на відміну від екстракційних методів, в яких використовуються токсичні органічні розчинники; експресність аналізу, яка базується на використанні твердофазних кольорових реакцій з реєстрацією аналітичного сигналу безпосередньо в фазі сорбенту візуально або за спектрами дифузного відбиття. Створення ТР – новий перспективний напрямок сучасної аналітичної хімії, який зокрема, започатковано та успішно розвивається на кафедрах аналітичної та неорганічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Серед широкого кола сорбційних матеріалів, як зручні тверді носії, розповсюдження набули кремнеземні матриці. Вони механічно і хімічно стійкі, мають велику ємність та високу швидкість встановлення гетерогенної рівноваги, їх власне світлопоглинання у видимій ділянці спектру мінімальне, легко, зокрема адсорбційно, модифікуються аналітичними реагентами та регенеруються. Іммобілізація на твердій матриці органічних реагентів відкриває можливості для розробки принципово нових СС методів та ВТ систем для експрес-аналізу, насамперед, об’єктів довкілля. Активними модифікаторами поверхні високодисперсних кремнеземів є довголанцюгові четвертинні амонієві солі (ЧАС). Силікагелі (СГ), модифіковані за рахунок адсорбційного закріплення ЧАС, набувають властивостей аніоніту і придатні для сорбції і визначення аніонних комплексів металів та аніонів різної природи. Створення на такій основі сорбентів для хімічного аналізу дозволяє отримати широкий спектр нових ТР, що ґрунтуються на використанні найбільш відомих і чутливих, селективних та контрастних кольорових реакцій, насамперед, з доступними аналітичними реагентами. Такі ТР характеризуються поліпшеними хіміко-аналітичними характеристиками, дозволяють підвищити ефективність аналізу за рахунок зниження нижньої МВ, а також є незамінними для ідентифікації та попередньої оцінки вмісту хімічних речовин при тестуваннях у різних об’єктах навколишнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Cорбційно–спектрометричне і тест–визначення bi, cr, Fe, mn, Mо, U, I та аніонних пар силікагелями, МодифіковаНими час

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок