Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄДНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ

ЄДНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Назва:
ЄДНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛІСНА ІРИНА ФЕДОРІВНА
УДК .011.4
ЄДНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник –  доктор економічних наук, професор
Григорян Григор Маргарович
Харківський державний економічний університет,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Горєлов Дмитро Олександрович
Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет, завідуючий кафедрою економіки підприємства
кандидат економічних наук, професор
Довгаль Георгій Володимирович
Харківський  гуманітарний  університет “Народна українська академія”, завідуючий  кафедрою  економіки підприємства
Провідна установа –   Національний технічний університет “Харківський  політехнічний інститут”,  кафедра економіки підприємства і маркетингу, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “13” лютого 2003р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий  “30” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради           Дороніна М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У ринковій економіці конкурентна боротьба ставить в основу ефективність роботи підприємства. Успіх чи поразка підприємницької діяльності цілком залежать від її ефективності, яка виражає вирішальний господарський інтерес власника, підприємця. Тому ефективність виробництва одна з центральних проблем економіки.
Актуальність теми. У науковому дослідженні ефективності виробничо-господарської діяльності підприємства можна виділити два основі етапи, на яких послідовно поглиблюється уява про цю економічну категорію. На першому етапі предметом вивчення виступає співвідношення економічних результатів і витрат. Таке дослідження вкрай необхідне для розкриття сутності, змісту і показників ефективності. Ці та інші питання відносно проблеми, що розглядається, досліджені у працях вітчизняних і зарубіжних учених: С. Брю, Е. Вайцзеккера, А. Золотарьова, Л. Контаровича, Е. Ловінса, Л. Ловінса, К. Маконнелла, В. Новожилова, П. Орлова, П. Самуельсона, М. Федоренка, Т. Хачатурова, М. Хохлова, В. Чибісова, А. Яковлєва та ін. У роботах цих авторів прями чи непрямо перевага віддається економічній ефективності, наукова розробка якої стає методологічною і теоретичною основою для подальшого поглиблення процесу пізнання проблем результативності, раціональності, доцільності роботи підприємства й економіки в цілому.
Самим господарським життям, загостренням його протиріч висувається необхідність другого етапу дослідження, предметом якого є новий аспект ефективності – соціальний. Різні аспекти соціальної ефективності розглянуто в роботах С. Валентей, Дж. Гелбрейта, Б. Генкіна, Г. Григоряна, А. Гусєва, В. Магун, Г. Мінчева, С. Мочерного, Л. Нестерова, Г. Черевка, В. Черковця та ін. Слід зазначити, що дослідження соціальної ефективності в основному проводилися на макрорівні.
Економічна і соціальна ефективність – це здебільшого протилежні характеристики підприємства: економічна ефективність виражає передусім приватні інтереси нечисельних власників засобів виробництва, а соціальна – суспільні інтереси, інтереси колективів підприємств. Незважаючи на різницю між ними, вони взаємопов’язані між собою і складають єдине ціле – загальну ефективність функціонування підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЄДНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок