Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА І ФОРМУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА (на прикладі підприємств приміської зони м. Києва)

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА І ФОРМУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА (на прикладі підприємств приміської зони м. Києва)

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА І ФОРМУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА (на прикладі підприємств приміської зони м. Києва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гуцул Тетяна Анатоліївна
УДК 339.13:637.12.003.13
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА І ФОРМУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА
(на прикладі підприємств приміської зони м. Києва)
08.06.01 – економіка підприємства й організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Руснак Петро Павлович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри аграрної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Зимовець Віктор Наумович,
Інститут аграрної економіки,
старший науковий співробітник
кандидат економічних наук
Ільчук Микола Максимович
Національний аграрний університет,
доцент кафедри організації агробізнесу, директор науково-дослідного інституту економіки і менеджменту агропромислового виробництва
Провідна установа - Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ економіки харчової і переробної промисловості, м. Київ
Захист відбудеться 25 квітня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ 41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, Київ 41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “21” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема реформування народного господарства України визначає необхідність досліджень напрямів подальшого розвитку і підвищення економічної ефективності всіх галузей сільськогосподарського виробництва. В умовах економічної кризи поки що не вдалося призупинити спад виробництва, особливо в тваринницьких галузях. У важких умовах опинилося молочне скотарство та переробка молока в приміських зонах. Темпи скорочення поголів’я корів у суспільному секторі набувають незворотного характеру. Низькі ціни на продукцію, примітивізація технологій привели до фінансового краху більшої частини колективних сільськогосподарських підприємств. Розвиток виробництва молока в особистих господарствах населення має значні недоліки у зв’язку з малою придатністю до впровадження досягнень науково-технічного прогресу. Приватизація переробних підприємств здійснена без врахування інтересів сільськогосподарських виробників сировини. Практично розпались сировинні зони молокозаводів та відбулося їх відокремлення від ресурсів. Через нестачу сировини у важкому стані знаходяться переробні підприємства молокопродуктового комплексу. Їх потужності використовуються менше ніж на 1/3, зношується матеріально-технічна база. Внаслідок низької купівельної спроможності населення виникли проблеми реалізації вітчизняної продукції.
Економічний стан виробництва молока й молокопродуктів із врахуванням їх провідного значення як продуктів харчування завжди привертав увагу багатьох вчених. В науково - практичному опрацюванні питання економічної ефективності виробництва і формування та розвитку аграрного ринку, в тому числі і ринку молока виняткове значення мають праці Г.А. Котова, В.Г. Андрійчука, В.А. Добриніна, В.Н. Зимовця, М.В. Калінчика, П.С.Березівського, В.І. Бойка, П.П. Борщевського , М.М. Ільчука, П.К. Канінського, М.П. Коржинського, П.Т. Саблука, О.М. Шпичака та інших вчених-економістів.
Науковими працями цих вчених охоплено більшість питань, що стосуються економічної ефективності виробництва та формування ринку молока в Україні. Разом з тим слід відмітити, що серед них переважають дослідження в масштабах країни і мало праць, у яких розглядалися б питання ефективності виробництва і формування ринку молока на рівні окремих регіонів, природно-економічних зон, особливо приміських, що слід вважати вузьким місцем у їх вивченні.
Необхідність формування ринку молочної продукції вимагає розробки концептуальних основ розвитку молокопродуктового підкомплексу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА І ФОРМУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА (на прикладі підприємств приміської зони м. Києва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок