Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕНОНІТСЬКІ КОЛОНІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1789 – 1917 рр.)

МЕНОНІТСЬКІ КОЛОНІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1789 – 1917 рр.)

Назва:
МЕНОНІТСЬКІ КОЛОНІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1789 – 1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,77 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЄЛІКОВА Марина Володимирівна
УДК 94 (477.6+43+492): 286.12 “1789/1917”
МЕНОНІТСЬКІ КОЛОНІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
(1789 – 1917 рр.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат історичних наук, доцент
Злобіна Людмила Григорівна,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін | Офіційні опоненти:доктор історичних наук, доцент
Бачинська Олена Анатоліївна,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
професор кафедри історії України | кандидат історичних наук
Венгер Наталія Вікторівна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри всесвітньої історії | Провідна установа: | Інститут української археографії і джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, відділ пам’яток історії України другої половини ХІХ – початку ХХ ст. |
Захист відбудеться “01” квітня  р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 у Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського , корпус , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського , корп. .
Автореферат розісланий “01” березня  р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розбудови України як незалежної демократичної держави залишається актуальною проблема захисту прав кожної людини. Згідно з Конституцією України 1996 р. (ст. 24) не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Нині Українська держава акцентує увагу на толерантності як на моделі майбутнього розвитку міжетнічних і міжконфесійних відносин. У зв’язку з цим значення набувають дослідження історії та культури етнічних та етноконфесійних груп, які населяють регіони України. Історія менонітських колоній, які існували на півдні України наприкінці XVIII – на початку ХХ ст., є складовою історії регіону, тому дослідження цієї теми нададуть можливість запозичити корисні елементи їхнього досвіду і реалізувати в регіоні – в економічній, соціальній, культурній сферах.
Сучасний розвиток історичної науки відзначається поглибленим інтересом до проблем і питань, які довгий час лишалися поза увагою дослідників. Складовою вивчення історії регіону є розвиток історичного краєзнавства. Історія менонітської етноконфесійної спільноти є частиною історії півдня України і потребує детального дослідження. Упродовж ХІХ – початку ХХІ ст. з’явилися праці з історії менонітських колоній регіону. Проте вітчизняна історіографія проблеми акцентувала увагу лише на окремих питаннях соціально-економічного, культурного, релігійного розвитку менонітів: у ній існують лакуни. Відсутність узагальнюючих праць гальмує наукові студії. Відтак, актуальною є реконструкція історії менонітських колоній півдня України в контексті їхньої еволюції впродовж 1789 –  рр.
Зв’язок із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в межах державної теми історичного факультету Запорізького державного університету: “Дослідження з історії Запорізького краю в подіях та особистостях другої половини XIX – початку ХХ ст.” (номер державної реєстрації – U007133).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕНОНІТСЬКІ КОЛОНІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1789 – 1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок