Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА ДОВІРА ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНОГО КАПІТАЛУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ПОЛІТИЧНА ДОВІРА ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНОГО КАПІТАЛУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПОЛІТИЧНА ДОВІРА ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНОГО КАПІТАЛУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дніпропетровський національний університет
СУКАЧОВ Віктор Валерійович
УДК 32.019
ПОЛІТИЧНА ДОВІРА ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНОГО КАПІТАЛУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 23.00.01- теорія та історія політичної науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: |
доктор філософських наук, професор
Токовенко Олександр Сергійович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри політології.
Офіційні опоненти: |
доктор політичних наук, професор
Щедрова Галина Петрівна,
Східноукраїнський національний
університет ім. Володимира Даля,
завідувач кафедри політології, проректор.
кандидат філософських наук, доцент
Степаненко Віктор Петрович,
Інститут соціології НАН України,
виконуючий обов`язки завідуючого відділом історії, теорії та методології соціології.
Провідна установа: |
Інститут держави та права ім В.М. Корецького НАН України.
Захист відбудеться „ 8 ” червня 2005 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, площа Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий „4” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, кандидат філософських наук, доцент |
Шепєлєв М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головною ідеєю цього дослідження є використання теорій колективної взаємодії (theories of collective action) для аналізу процесів соціальної самоорганізації, а відтак і перспектив громадянського суспільства. Особливу увагу буде приділено висвітленню т. зв. другої генерації теорій колективної взаємодії – теоріям соціального капіталу, які розглядають феномен довіри як центральну проблему в дослідженні самоорганізації суспільства. Такий синтез двох традицій до певної міри обумовлене історичною кон’юнктурою. В сучасних умовах децентралізація суспільного управління є не справою інтелектуальної моди а життєвою необхідністю. В той же час переваги ліберальної демократії виявились зовсім не такими очевидними, принаймні на пострадянському просторі. В більшості з цих країн можна побачити повернення до авторитаризму в тій чи іншій мірі.
Порівняльні дослідження надали достатньо свідчень того, що політичні системи не можна просто “імпортувати”, що ефективність державного апарату залежить не лише від конституційного дизайну, але і від культурного контексту. Тому приблизно з початку 60-х років в суспільних науках все більше уваги звертають на дослідження культурних норм, неформальних практик та традицій, які значною мірою обумовлюють поведінку індивідів, і зокрема їх політичну діяльність. Аналіз політичної ситуації здійснюється за допомогою таких понять як “політична культура” (Алмонд, Верба, а пізніше – Екштейн), “пост-матеріалістичні цінності” (Інглхарт). Тим не менше наведені течії також мають певні “слабкі місця”. Головним з них є загальна аморфність та нечіткість самих концепцій, недостатньо прояснений спосіб, в який культурні норми, що не мають прямого відношення до політичної системи впливають на вирішення конкретних урядових завдань.
Аналіз сучасних дослідницьких програм, присвячених громадянському суспільству, призводить до розуміння необхідності впровадження нового виміру в дослідження проблеми самоорганізації – аналізу колективної ідентичності як важливого чинника, що визначає можливість ефективного вирішення дилеми колективних дій. Такий міждисциплінарний синтез дозволить нарешті створити внутрішньо несуперечливу концепцію соціального капіталу та довіри.
Зрозуміло, що теорії колективної взаємодії не можуть повністю пояснити різноманіття політичного життя. Тим не менше концепція соціального капіталу обіцяє новий і цікавий погляд на ряд проблем політичної науки, допомагаючи зрозуміти феномен політичної активності (political activism) та громадянського залучення (civic engagement).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА ДОВІРА ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНОГО КАПІТАЛУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок