Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МИТНИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО – ПРАВОВІ ПИТАННЯ.

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО – ПРАВОВІ ПИТАННЯ.

Назва:
МИТНИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО – ПРАВОВІ ПИТАННЯ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
КОРНЄВА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 342.9
МИТНИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ:
ОРГАНІЗАЦІЙНО – ПРАВОВІ ПИТАННЯ.
Спеціальність: 12.00.07. – теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України
Науковий керівник доктор юридичних наук, старший науковий
співробітник Андрійко Ольга Федорівна,
провідний науковий співробітник відділу проблем
державного управління та адміністративного права
Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН
України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
начальник кафедри теорії держави та права
Національної академії внутрішніх справ України
(м.Київ)
кандидат юридичних наук
Дьомін Юрій Михайлович,
заступник Голови Державної митної служби України
Провідна установа - Національна юридична академія України імені
Ярослава Мудрого, кафедра адміністративного права
(м. Харків)
Захист відбудеться 16 травня 2003 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
Автореферат розісланий 15 квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. Б. Усенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Захист економічних інтересів України, запобігання незаконному ввезенню товарів, втратам Державного бюджету України в процесі зовнішньоекономічних операцій є головним завданням Державної митної служби України, яке зумовлює пошук нових і вдосконалення існуючих засобів та форм його проведення.
Актуальність теми дисертації зумовлена, з одного боку, тим, що митний контроль є малодослідженим видом державного контролю, а з іншого - необхідністю його розвитку і вдосконалення у процесі утвердження України як європейської демократичної держави і великим загальнодержавним значенням податків, надходження яких при ввезенні товарів на митну територію України контролюють та забезпечують митні органи.
Розвиток митного контролю в Україні потребує реорганізації системи митних органів та вирішення проблем правового регулювання митного контролю, оскільки продовжують діяти застарілі нормативні акти, між ними існують істотні суперечності, що порушує системність митного законодавства, чимало актів виявляються неефективними, відсутня належна стабільність законів. У цих умовах необхідно враховувати особливості міжнародно-правових стандартів, ширше застосовувати досвід зарубіжних країн з урахуванням національних традицій, менталітету, наукових здобутків українських вчених-юристів у процесі організації та правового регулювання митного контролю.
Актуальність цього дослідження посилюється тим, що митний контроль передбачає налагоджену систему юридичної відповідальності за порушення митного законодавства. Для створення надійних засад охорони зовнішньоекономічної діяльності як юридичних, так і фізичних осіб необхідне існування всіх видів юридичної відповідальності. Особливе важливе місце в цій сфері посідає адміністративна відповідальність за порушення митних правил. Головне її призначення полягає в попередженні та недопущенні протиправних діянь, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України.
В Україні проблемам митного контролю до останнього часу не приділялося належної уваги. Окремі питання або сфери державного контролю досліджували у своїх роботах В. Б. Авер’янов, О.Ф. Андрійко, Ю. П. Битяк, Л.К. Воронова, А.С. Васильєв, І.П. Голосніченко, Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МИТНИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО – ПРАВОВІ ПИТАННЯ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок