Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ПРОЗАПАЛЬНИХ ЦИТОКІНІВ У МАНІФЕСТАЦІЇ ТА ПРОГРЕСУВАННІ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ

РОЛЬ ПРОЗАПАЛЬНИХ ЦИТОКІНІВ У МАНІФЕСТАЦІЇ ТА ПРОГРЕСУВАННІ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ

Назва:
РОЛЬ ПРОЗАПАЛЬНИХ ЦИТОКІНІВ У МАНІФЕСТАЦІЇ ТА ПРОГРЕСУВАННІ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,30 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛАТИШЕВ ЛЕОНТІЙ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 616.611-002-053.2: 612.112.94.015.2
РОЛЬ ПРОЗАПАЛЬНИХ ЦИТОКІНІВ У МАНІФЕСТАЦІЇ
ТА ПРОГРЕСУВАННІ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ
14.01.10
– педіатрія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків — 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
ОДИНЕЦЬ ЮРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри факультетської педіатрії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
БОГМАТ ЛЮДМИЛА ФЕОДОСІЇВНА,
Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України,
керівник відділення кардіоревматології;
доктор медичних наук
БОРИСОВА ТАМАРА ПЕТРІВНА,
Донецький державний медичний університет
ім. М.Горького МОЗ України,
професор кафедри педіатрії.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України
Захист відбудеться “26” жовтня 2007 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04. при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4)
Автореферат розісланий “19” вересня 2007 р
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04,
кандидат медичних наук, доцент Фролова Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У педіатричній практиці проблема гломерулонефриту (ГН) посідає одне з провідних місць. Високий рівень інвалідизації, великі економічні витрати визначають необхідність подальшого дослідження факторів ураження нирок при ГН, а також удосконалення лікування цього захворювання (А.В. Папаян с соавт., 1997; А.Ф. Возианов с соавт., 2002; В.Г. Майданник, 2002; І.В. Багдасарова з співавт., 2003).
Останніми роками відбувається переоцінка провідної ролі циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у розвитку ушкодження нирок при ГН (А.А.Иванов с соавт., 1997). Все більше експериментальних даних свідчать на користь провідної ролі цитокінів у розвитку імунного запалення в нирках (T. Oda, M. Kimura, 1998). Як розчинні міжклітинні медіатори імунної системи, цитокіни забезпечують координацію між її клітинами. Саме від цитокінів залежить ступінь запальної відповіді. Дослідження показали, що ЦІК та компоненти комплементу, яким раніше відводилася провідна роль у патогенезі ГН, виступають тільки як індуктори, а надалі імунозапальний процес йде без їхньої участі (W.G. Couser, 1998). За здатністю впливати на запалення можна виділити групу прозапальних цитокінів, до яких належать інтерлейкін-1в (ІЛ-1в), інтерлейкін-2, фактор некрозу пухлин-б (ФНП-б) та ін. і протизапальних: інтерлейкін-4 (ІЛ-4), інтерлейкін-10, інтерлейкін-12 та ін. Серед прозапальних цитокінів ІЛ-1в та ФНП-б одержали назву “класичні прозапальні”, або так звані “цитокіни першої хвилі”. При ушкодженні тканин підвищуються саме їхні рівні та запускається складний каскад запальних реакцій, що стимулює утворення інших прозапальних медіаторів (A.M Thomson et al., 2003). В процесі експериментальних досліджень знайдені множинні ефекти різних цитокінів, що регулюють міжклітинні взаємодії та моделюють функціональну активність у запальних вогнищах. Виявлено вплив цитокінів як на імунні фактори запалення, так і на неімунні фактори ушкодження нирок (гіперкоагуляція, гломерулярний фіброз, гіперліпідемія, апоптоз тощо) (H.Y. Lan, 1997).
Зараз можна стверджувати, що цитокіни відіграють значну роль у розвитку імунопатологічних процесів, у тому числі й ГН. Існуючі дані носять здебільшого експериментальний характер, клінічних даних щодо ролі цитокінів у розвитку ГН у дітей замало, й вони є суперечливими.
У зв'язку з цим необхідно більш детально вивчити зміни у системі цитокінів за умови різних варіантів ГН, що надасть можливість удосконалити лікування захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ ПРОЗАПАЛЬНИХ ЦИТОКІНІВ У МАНІФЕСТАЦІЇ ТА ПРОГРЕСУВАННІ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок