Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ВИКЛЮЧНОЇ (МОРСЬКОЇ) ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ВИКЛЮЧНОЇ (МОРСЬКОЇ) ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ВИКЛЮЧНОЇ (МОРСЬКОЇ) ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,62 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Вітовська Ірина Володимирівна
УДК 349.6
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ВИКЛЮЧНОЇ (МОРСЬКОЇ) ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсне право.
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального права і процесу Юридичного інституту Прикарпатського університету імені В. Стефаника, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Гетьман Анатолій Павлович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, проректор з навчальної роботи.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України Костицький Василь Васильович, Міністерство фінансів України, заступник міністра;
- кандидат юридичних наук Тихий Павло Володимирович, Харківський господарський суд, суддя.
Провідна установа – кафедра цивільного і трудового права, Одеський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України, м. Одеса.
Захист відбудеться “25” грудня 2004 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий “19” листопада 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Спасибо-Фатєєва


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Економічні та правові реформи, пов'язані з ринковими перетвореннями в Україні, позначилися на правовому режимі її природних ресурсів. Вони потребують оновленої ролі держави в забезпеченні механізму використання природних ресурсів, у тому числі виключної (морської) економічної зони України.
Морське середовище як система, що при юридичному поділі на різноманітні морські простори, для яких встановлено відповідний правовий режим, не втрачає єдності. Морські ресурси є одним з життєво важливих компонентів гідросфери земної кулі та необхідною частиною для соціально-економічного розвитку держав, задоволення основних потреб людей, діяльності в галузі виробництва продовольства, збереження екосистем.
Економічно руйнівні моделі розвитку в багатьох країнах світу призвели до деградації морських ресурсів, що позначається на обсязі та якості останніх. Тому виникає необхідність у забезпеченні оптимального використання та захисту природних ресурсів морів, особливо тих, що перебувають під суверенітетом держав ? у виключній (морській) економічній зоні.
Проте проблема правового регулювання використання відповідних морських природних ресурсів є багатогранною і в деяких аспектах залишається відкритою (правовий режим та класифікаційні критерії природних ресурсів, що надаються в користування, різноманітність об'єктів та суб'єктів правовідносин). У нормативно-правових актах, що регулюють суспільні відносини в галузі використання природних ресурсів виключної (морської) економічної зони, існує велика кількість суперечностей та прогалин. Така недосконалість законодавства простежується при порівнянні нормативно-правових актів, що стосуються правового режиму природних ресурсів виключної (морської) економічної зони; визначення їх видів; встановлення класифікаційних критеріїв поділу; здійснення управлінських функцій стосовно використання та охорони природних ресурсів виключної (морської) економічної зони тощо.
Все це зумовлює необхідність проведення системно-цілісного (уніфікованого) наукового дослідження правового регулювання відповідної сфери правовідносин.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до плану науково-дослідницьких робіт, затверджених вченою радою юридичного інституту Прикарпатського університету імені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ВИКЛЮЧНОЇ (МОРСЬКОЇ) ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок