Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> семантико-синтаксична структура речень із дієслівними предикатами руху і переміщення

семантико-синтаксична структура речень із дієслівними предикатами руху і переміщення

Назва:
семантико-синтаксична структура речень із дієслівними предикатами руху і переміщення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МИТРОФАНОВА ОЛЕНА ГРИГОРІВНА
УДК 811.161.2`367
семантико-синтаксична структура речень із дієслівними предикатами руху і переміщення
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української мови та соціолінгвістики
Херсонського державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Руденко Людмила Миколаївна,
директор Інституту іноземної філології
Херсонського державного університету
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Ожоган Василь Михайлович,
завідувач кафедри української мови
Кіровоградського державного педагогічного
університету ім. В.Винниченка
кандидат філологічних наук, доцент
Денисенко Лариса Петрівна,
доцент кафедри української мови
Запорізького національного університету
Захист відбудеться “31 січня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.02 у Запорізькому національному університеті за адресою: 69063 м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2, ауд. 230.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063 м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий “29” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І.Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасному мовознавстві помітна тенденція до ґрунтовного дослідження синтаксису, що зумовлено прагненням до більш глибокого проникнення в механізм функціонування синтаксичного рівня в цілому і кожної з його одиниць зокрема. Це виявляється передусім у зверненні дослідників до змістового боку речення, або його семантичної структури, що базується на предикатних і непредикатних знаках.
У другій половині ХХ ст. в лінгвістичній науці розпочалася активна семантизація синтаксису, пов’язана з переорієнтацією лінгвістичних досліджень за принципом “від значення до форми”. Семантичний підхід, який дав можливість використовувати семантичні ознаки в дефінуванні синтаксичних одиниць, довів, що він має безперечні переваги перед однобічним формально-граматичним підходом до вивчення синтаксису.
Виділення у структурі речення глибинного семантичного ярусу, що тісно пов’язаний із його поверхневим, формально-граматичним ярусом, спричинило виникнення нового уявлення про речення як об’єкт дослідження: воно постало тепер багатомірною одиницею. Cпіввідношення цих двох ярусів структури речення становить одну з найактуальніших синтаксичних проблем, якій присвячено значну кількість досліджень, зокрема праці Й.Ф.Андерша, Н.М.Арват, Н.Д.Арутюнової, О.К.Безпояско, В.В.Богданова, О.В.Бондарка, І.Р.Вихованця, В.Г.Гака, К.Г.Городенської, А.П.Грищенка, В.В.Гумовської, А.П.Загнітка, Г.О.Золотової, Н.Л.Іваницької, С.Д.Кацнельсона, М.Я.Плющ, М.І.Степаненка та інших дослідників.
Актуальність дослідження зумовлена кількома чинниками: по-перше, посиленням інтересу науковців до синтаксичної структури простого речення, сконцентрованого навколо членування його на складові, а також до інтерпретації структури речення на рівні сучасного розвитку лінгвістичної науки; по-друге, відсутністю загальноприйнятої семантичної класифікації предикатів, у якій були б визначені основні типологічні ознаки предикатів руху, переміщення; по-третє, необхідністю ґрунтовного лінгвістичного аналізу семантико-синтаксичних структур речень, породжених дієслівними предикатами руху, переміщення. Відтак, дослідження семантико-синтаксичної структури речень із дієслівними предикатами руху, переміщення є не тільки актуальним, але й новим у теорії речення сучасної української мови.
Зв’язок дослідження з науковими планами, темами. Роботу виконано в межах планової теми кафедри української мови та соціолінгвістики Херсонського державного університету „Закономірності розвитку української мови та мовленнєвої практики”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: семантико-синтаксична структура речень із дієслівними предикатами руху і переміщення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок