Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ У КОНКУРЕНТНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ У КОНКУРЕНТНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ У КОНКУРЕНТНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Київський національний авіаційний університет
МЕРКТ ОЛЕНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 658.56:656.615.071.3
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ
МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ У КОНКУРЕНТНОМУ
СЕРЕДОВИЩІ
Спеціальність 08.07.04 – економіка транспорту і зв’язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Економіка підприємства і підприємництво” Одеського національного морського університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор Чекаловець Віктор Ігнатович, завідувач кафедри “Економіка підприємства і підприємництво” Одеського національного морського університету.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Загорулько Валентин Миронович, професор кафедри “Маркетинг і ресурсозабезпечення” Національного авіаційного університету.
доктор економічних наук, професор Шинкаренко Володимир Григорович, завідувач кафедри “Менеджмент” Харківського національного автомобільно - дорожнього технічного університету.
Провідна установа - Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ ринку транспортних послуг.
Захист дисертації відбудеться 21 червня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий 17 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02,
кандидат економічних наук, доцент В.В. Жебка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рушійною силою в розвитку ринкових відносин в Україні повинна стати конкуренція між підприємствами. Морські торговельні порти, які є важливою ланкою економіки України і, зокрема, системи її зовнішньоекономічних зв`язків, стають активною частиною великого і дуже динамічного конкурентного середовища. Це пов`язано з виникненням великої кількості економічних проблем у діяльності морських торговельних портів України, розв`язання яких повинно сприяти їх інтеграції у світову транспортну систему ХХ1 сторіччя на базі нової стратегії розвитку та функціонування.
Питання розвитку та функціонування підприємств в ринковому конкурентному середовищі достатньо широко висвітлюються у наукових працях багатьох іноземних та вітчизняних економістів. Серед них слід відзначити І.Ансоффа, Ф.Котлера, М.Портера, Г.Черчилля, Г.Армстронга, А.Н.Романова, М.І.Книша, Г.Л.Азоєва, Б.В.Буркинського, Р.А. Фатхутдінова, П.Р. Диксона, С.Д.Хонта, В.Г. Шинкаренко, А.Г.Хомченко, В.Н.Осипова, В.Л.Диканя, А.Ю.Юданова та інших.
Але дослідження цих і багатьох інших науковців мають загальнотеоретичний характер і недостатньо враховують специфіку діяльності підприємств окремих галузей народного господарства, зокрема, таких як торговельні порти.
Питання особливостей розробки стратегії розвитку та функціонування українських морських торговельних портів в конкурентних умовах, взагалі залишилися поза увагою дослідників. Цим питанням присвячені тільки окремі статті в періодичній літературі, а системних наукових досліджень немає, що не сприяє адаптації портів України до ринкових умов господарювання і негативно впливає на рівень їх конкурентоздатності, ефективність розвитку та діяльністі.
Україна за своїми можливостями вважається великою морською державою і має дуже сприятливе геополітичне положення з точки зору забезпечення транзитних перевезень через свої торговельні порти. Ці можливості поки що не перетворилися у реальність. Потенціал використовується у неповному обсязі за багатьма причин, у тому числі за нерозробленністю питань розвитку та функціонування морських торговельних портів у конкурентному середовищі, що створює проблемну ситуацію, яка вимагає свого розв'язання.
Переліковане свідчить про високий рівень актуальності обраного дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ У КОНКУРЕНТНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок