Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛІЗАЦІЯ ПІДЛІТКІВ У КЛУБНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

СОЦІАЛІЗАЦІЯ ПІДЛІТКІВ У КЛУБНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

Назва:
СОЦІАЛІЗАЦІЯ ПІДЛІТКІВ У КЛУБНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
МАЛКОВ ДМИТРО ЮРІЙОВИЧ
УДК 37.013.42:371.83
СОЦІАЛІЗАЦІЯ ПІДЛІТКІВ
У КЛУБНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі соціальної педагогіки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Вайнола Ренате Хейкіївна, Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
Інститут соціальної роботи та управління,
доцент кафедри соціальної педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Савченко Сергій Вікторович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Т. Г. Шевченко,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Карпенко Олена Георгіївна,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
Інститут соціальної роботи та управління,
завідувач кафедри теорії та технологій соціальної роботи
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк.
Захист відбудеться 12 січня 2006 року о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.09 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано "10" грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. Л. Шевнюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Суспільні перетворення, що відбуваються в Україні під впливом соціально-економічних змін, призвели до перегляду багатьох педагогічних орієнтирів. Трансформаційні процеси охоплюють усі підсистеми суспільства, в тому числі, систему соціально-педагогічної діяльності. Саме тому у сучасному педагогічному просторі особливої значущості набуває проблема виховання ініціативної, творчої особистості, з високим рівнем сформованості тих якостей, які сприяють її успішній соціалізації. Розв’язання цих завдань задеклароване у важливих державних документах, Законах України: "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", Декларації "Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні", в Постанові Кабінету Міністрів України "Про розвиток центрів соціальних служб для молоді", Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності. У цих документах робиться наголос на тому, що успішна соціалізація молодої людини можлива лише за наявності сформованих особистісних якостей, що мають бути адекватними мінливим умовам сьогодення і водночас сприяти успішній соціалізації особистості. Дане положення актуалізує проблему дослідження структури, закономірностей і механізмів соціального виховання підлітків.
Тому одним з теоретико-методичних завдань педагогічної науки є створення оптимальних умов для розвитку, самореалізації, соціального становлення молодого покоління. Це, в свою чергу, потребує реформування змісту, форм і методів соціально-виховної роботи з підлітками. Такі завдання спонукали дослідників до перегляду методологічних деяких аспектів виховання підлітків: проблем соціалізації особистості (І. Д. Бех, М. Й. Боришевський, М. П. Лукашевич, Є. І. Моносзон, І. І. Мигович, С. В. Савченко, С. Я.Харченко та інші); визначення психолого-педагогічних основ формування особистості та характеристик її рис (Л. І. Божович, В. В. Рибалка, Г. С. Костюк, Н.В. Кузьміна, С. О. Сисоєва та інші); особливості соціально-педагогічної діяльності з дітьми та молоддю (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛІЗАЦІЯ ПІДЛІТКІВ У КЛУБНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок