Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН НЕОБАРОКО В КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

ФЕНОМЕН НЕОБАРОКО В КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

Назва:
ФЕНОМЕН НЕОБАРОКО В КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Адаменко Надія Богданівна
УДК 7.038.6:1(091)
ФЕНОМЕН НЕОБАРОКО
В КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ
Спеціальність 09.00.05 - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Бичко Ігор Валентинович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Савельєва Марина Юріївна,
Центр гуманітарної освіти
НАН України,
професор кафедри філософії
науки і культурології;
кандидат філософських наук
Заваженко Тетяна Михайлівна,
Приватний вищий навчальний заклад
„Економіко-технологічний університет”,
завідувач кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін.
Захист відбудеться “28” січня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “27” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Філософія постмодернізму засвідчує епістемологічний розрив із філософією модерну і в цьому сенсі означає початок нового світогляду. До сьогодні відсутнє єдине розуміння культурно-філософського напрямку постмодернізму. Дослідники, в своїй більшості філологи й літературознавці, прагнуть обґрунтувати його як специфічний літературний стиль, у межах якого втрачається суб’єктивність у тексті. Інші схильні розуміти під ним деяку різнорідність загальної теорії культури, в основі якої є сучасні тлумачення візуальних мистецтв архітектури, музики і кіно. Треті, перш за все філософи й соціологи, залучають до поняття постмодерну широкий спектр світоглядних понять та ідей. Спільною ж для всіх дослідників є спроба його виокремлення із самих філософських і літературних текстів, не враховуючи змістовного аналізу специфіки та характеру сучасної епохи, внутрішніх інтенцій її розвитку, її перспектив. Таким чином, намагання оформити світ в систему зазнає невдачі, бо він не піддається жодній систематизації і не вміщується в жодні схеми. Події завжди випереджають теорію.
У зв’язку з цим стає зрозумілою вимога сучасних мислителів, що змушує історика філософії, Ї за висловом Мішеля Фуко, Ї прагнути до виявлення тих мислиннєвих процедур, способів сприйняття, звичок свідомості, які властиві кожній окремій епосі. Отже, історія філософії повинна не тільки знайомити нас із вченнями й системами філософів, але вона також має включати їх у історичний взаємозв’язок, до якого вони відносяться, і пояснювати їх, відштовхуючись від цього взаємозв’язку. Тому сучасна історія філософії прагне остерігатися однобічності, і, звідси, все більше коло її досліджень стає відкритим. Отже, в загальних рисах постмодерне мислення можна розглядати як незавершений та непостійний набір тверджень, що формується постійно під впливом множини різноманітних інтелектуальних та культурних тлумачень. Постмодернізм прагне повсюдно показати свою синтетичність філософських, наукових і культурних стратегій. Таким не-філософським полем, якого потребує філософія, і є феномен необароко, котрий, за словами його автора Хав’єра Роберта де Вентоса, найбільш влучно та чітко характеризує стан сучасного суспільства. Інший сучасний західноєвропейський дослідник Омар Калабрезе пішов ще далі й назвав сучасний період в історії „ерою необароко”.
Такими чином, актуальним постає завдання визначити основні характеристики феномену необароко, продемонструвати його значущість для аналізу та глибшого осмислення філософської думки постмодерну, в якій історик філософії є чутливим до відголосів у грі резонансів у всіх суміжних галузях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФЕНОМЕН НЕОБАРОКО В КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок