Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретико-методичні основи позашкільної освіти в Україні

Теоретико-методичні основи позашкільної освіти в Україні

Назва:
Теоретико-методичні основи позашкільної освіти в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,56 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
Биковська Олена Володимирівна
УДК 374
Теоретико-методичні основи
позашкільної освіти в Україні
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ ? 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Мадзігон Василь Миколайович,
Академія педагогічних наук України,
перший віце-президент.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
СУЩЕНКО Тетяна Іванівна,
Комунальний заклад “Запорізький
обласний інститут післядипломної
педагогічної освіти” Запорізької обласної ради,
завідувач кафедри педагогічної майстерності;
доктор педагогічних наук, професор
Руденко Юрій Дмитрович,
Національний педагогічний
університет імені М. П. Драгоманова,
професор кафедри теорії та історії педагогіки;
доктор педагогічних наук, доцент
Борисов Вячеслав Вікторович,
Краматорський економіко-гуманітарний інститут, проректор з навчально-методичної роботи.
Захист відбудеться “21” травня 2008 р. о 14 год.  хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “21” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. Д. Сиротюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Істотні соціальні, економічні, політичні зміни, що відбулися в Україні, інтеграція до європейського і світового освітнього простору зумовили трансформацію позашкільної роботи в позашкільну освіту та правове закріплення її нового статусу як складової системи освіти.
Законодавчою основою забезпечення права кожного на здобуття позашкільної освіти є Конституція України. Державну політику у сфері позашкільної освіти, її правові, соціально-економічні, організаційні, освітні та виховні засади визначають Закони України “Про освіту”, “Про позашкільну освіту”, “Про охорону дитинства” та ін.
Загальні концептуальні положення щодо змісту і форм позашкільної освіти, її організації і стратегії розвитку встановлюють Національна доктрина розвитку освіти, Концепція позашкільної освіти та виховання, Державна національна програма “Освіта” (Україна XXI століття), Програма розвитку позашкільних навчальних закладів на 2002–2008 рр. та інші нормативні документи. Зокрема, у Національній доктрині розвитку освіти серед найважливіших проблем визначено розвиток позашкільної освіти та цілісної міжгалузевої багаторівневої системи позашкільних навчальних закладів різних типів і профілів для забезпечення розвитку здібностей і таланту обдарованих дітей та молоді.
На практиці позашкільна освіта в Україні забезпечується закладами освіти, культури, мистецтва, фізкультури і спорту тощо. Особливе місце серед них належить позашкільним навчальним закладам, які можуть швидко, мобільно реагувати на зміни, надавати дітям широкі та нетрадиційні можливості для покращання якості їх життя та інтенсивного формування позитивного ставлення до нього і передбачають активну взаємодію та співпрацю дорослих і дітей. У позашкільних навчальних закладах залучення учнів у освітню діяльність відбувається в невимушеному навчально-виховному процесі за вільного вибору особистістю не лише закладу, а й педагогів, відповідно до своїх уподобань, нахилів та інтересів.
Згідно з даними офіційних статистичних джерел, в Україні у 2006 р. функціонувало понад 4 тисячі позашкільних навчальних закладів різних типів, серед яких у системі освіти діяло близько півтори тисячі закладів. У позашкільних навчальних закладах навчалося понад 1,2 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Теоретико-методичні основи позашкільної освіти в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок